HaberlerManisa HaberleriKula'daki ilkokullarda takvim dağıtımına başlandı

Kula'daki ilkokullarda takvim dağıtımına başlandı - Manisa Haberleri

Kula İlçe Müftüsü Kamil Kırkız ile Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen tarafından imzalanan protokolle hayata geçirilen 'Planlarım Diyanet Çocuk Takvimiyle' adlı proje kapsamında 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine 2018 yılı Diyanet Çocuk takviminin dağıtımına başlandı.

Kula'daki ilkokullarda takvim dağıtımına başlandı

Kula İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce de desteklenen ilkokul öğrencilerine yönelik diyanet çocuk takvimi dağıtımları Vali Muzaffer Ecemiş İlkokulunda başladı. Toplamda 20 okulda 1600 öğrenciye dağıtılacak takvimler ile ilgili çalışmaların ilçe müftülüğünce yapıldığını ve bu çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Kula İlçe Müftüsü Kamil Kırkız, sadece diyanete yönelik olarak değil eğitim gören öğrencilere yönelik çalışmalar da yaptıklarını belirtti. Dağıtımına başlanan takvimlerin Kula'daki bütün okullarda öğrenim gören öğrencilere dağıtılacağını da söyleyen Kırkız, yeni yılın tüm öğrencilere ve ailelerine sağlık ve mutluluk getirmesini temenni etti.
Çocukların okuma alışkanlığını ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, çocukları en iyi şekilde topluma kazandırmak için yapılan çalışmaları oldukça başarılı bulduğunu ifade eden Kula Kaymakamı Murat Güven, bu projede emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.
Proje sayesinde her çocuğun bir takvimi olacağını ifaden eden Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, takvimlerle çocukların dini, milli kültürel açıdan daha gelişmiş daha donanımlı olacaklarına inandıklarını ve bu projeyle çocukların takvim bilinci, plan ve program yapma, değerler eğitimi alma, zararlı alışkanlıklardan korunma, vatan sevgisi ve millet bilinci ile bezenme, güzel ahlak, sorumluluk duygusu kazanma tarih bilinci oluşturma gibi alışkanlıkların arttırılması için güzel bir çalışma olduğunu ifade etti.
Vali Muzaffer Ecemiş İlkokulunda başlanan takvim dağıtım törenine Kula Kaymakamı Murat Güven, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula İlçe Müftüsü Kamil Kırkız, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin İzci ve İbrahim Özel, müftülük personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kula’daki ilkokullarda takvim dağıtımına başlandı

SIRADAKİ HABER
}