HaberlerManisa HaberleriSarıgöl Kaymakamından başarılı öğrenciye dizüstü bilgisayar

Sarıgöl Kaymakamından başarılı öğrenciye dizüstü bilgisayar - Manisa Haberleri

Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, Türkiye genelinde 81 ilde düzenlenen Dünya Çocuk İnovasyon yarışmasında Manisa birincisi olarak Sarıgöl'ü gururlandıran ortaokul öğrencisi Süleyman Hilmi Yurttaş'ı makamında kabul ederek, dizüstü bilgisayar hediye etti.

Sarıgöl Kaymakamından başarılı öğrenciye dizüstü bilgisayar

Türkiye genelinde düzenlenen Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri yarışmasına katılan Sarıgöl Atatürk Ortaokulu öğrencisi Süleyman Hilmi Yurttaş, hazırladığı 'Hayata Mavi Işık Yak' projesi ile Manisa'da birinci oldu. Diğer 80 ildeki birinciler gibi Yurttaş da gümüş madalya ve 2 bin lira para ödülünün sahibi oldu.
Sarıgöl İlçe Milli Eğtim Müdürü Mustafa Kılıç, Sarıgöl Atatürk Ortaokulu Müdürü Veysel Çetin, öğrenci Süleyman Hilmi Yurttaş ile birlikte Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç tarafından makamında kabul edildi. Dünya Çocuk İnovasyon Yarışması'nda Manisa birincisi olarak Sarıgöl'ü gururlandıran Süleyman Hilmi Yurttaş'ı bir süre önce okulunda kutlayan Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, öğrenciye verdiği sözü yerine getirerek dizüstü bilgisayar hediye etti. Sarıgöl Kaymakamı Kılınç, 'Başarılı ve proje üreten çocuklarımız her zaman sahip çıkacağız. Öğrencimizi tekrar kutluyorum. Başarıların da devam etmesini diliyorum' dedi.
Öğrenci Süleyman Hilmi Yurttaş da Kaymakam Kılınç'a teşekkür etti.

Sarıgöl Kaymakamından başarılı öğrenciye dizüstü bilgisayar

SIRADAKİ HABER
}