HaberlerŞanlıurfa HaberleriÖğrenciler teknolojiyi tartıştı

Öğrenciler teknolojiyi tartıştı - Şanlıurfa Haberleri

TED Şanlıurfa Koleji öğrencileri teknolojinin olumlu ve olumsuz yönlerini tartıştı.

Öğrenciler teknolojiyi tartıştı

Eğitim ve öğretimin yanı sıra, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle öğrencilerin kendi yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyan TED Şanlıurfa Koleji, düzenlenen seminerler, söyleşiler ve münazaralarla da sosyal yönden gelişmelerine katkı sunuyor. Kolejin öğrencileri bu kez son yıllarda hızla gelişen ve insan hayatının her anına etki eden teknolojiyi ele aldı.
Teknolojiyi masaya yatırdılar
Teknolojinin hayatımıza etkileri hakkında karşıt görüşleri savunan takımların münazarası kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Takımlardan biri, cep telefonları, bilgisayarlar, internet, televizyon gibi teknolojik cihazlarının insan hayatını olumsuz etkilediğini savunurken, diğer takım gelişen teknolojinin insan hayatını olumlu yönde etkilediği tezini ispat etmeye çalıştı.
Renkli dakikaların yaşandığı münazarada teknolojik cihazların doğru zaman ve yerde kullanılması ile gereksiz vakit geçirmenin insanlar üzerindeki etkileri de tartışıldı.
'Bakış açılarını zenginleştirmek istiyoruz'
Kolej Müdürü Arif Kemal Şamat, öğrencileri münazaralarla hayata hazırladıklarını söyledi. Şamat, düzenledikleri münazaralarda amaçlarının öğrencilerin bakış açılarını değiştirmek değil, inandıkları doğruları özgürce ifade edebilmelerini sağlamak olduğunu kaydetti.
Münazara ile öğrencilerin her konu hakkındaki fikirlerinin derinleştiğine dikkat çeken Şamat, 'Bu yol ile çocuklar konulara farklı açılardan bakabiliyor. Münazaralarla öğrencilerimize olaylara bir yönden bakmanın yanlış olacağını öğreterek fikirlerini zenginleştirmelerine katkı sunmak istiyoruz' şeklinde konuştu.

Öğrenciler teknolojiyi tartıştı

SIRADAKİ HABER
}