HaberlerAfyonkarahisar HaberleriKonserde toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahipler

Konserde toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahipler - Afyonkarahisar Haberleri

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası Ticaret Finansman (UTF) bölümü, AKÜ Öğrenci Konsey Başkanlığı ve Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu tarafından gerçekleştirilen ve girişin '10 mavi kapak' ile yapılan Buray konserinden toplanan kapaklarla alınan tekerlekli sandalyelerden biri Hakkari'de bir ihtiyaç sahibine gönderildi.

Konserde toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahipler

Anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası Ticaret Finansman (UTF) bölümü, AKÜ Öğrenci Konsey Başkanlığı ve Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu geçtiğimiz günlerde 10 mavi kapak karşılığında Buray konseri düzenlemişti. Toplam 77 bin mavi kapağın toplandığı proje sonrası alınan 3 adet tekerlekli sandalyeden 1'i ihtiyaç sahibine ulaştırılmak üzere Hakkari'de görev yapan Afyonkarahisarlı öğretmene gönderildi.
Konuya ilişkin bilgi veren AKÜ Uluslararası Ticaret Finansman (UTF) Bölüm Başkanı Fikret Yaman, '11 Aralık'ta Buray konserini, Öğrenci Konseyi, UTF Kulübü ve ÜNİYAF Topluluğuyla birlikte gerçekleştirdik. '10 Mavi Kapak Al 1 Umut Ol' projenin ismiydi. Bizde bu mavu kapaklarla birlikte ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalyeleri aldık. Tekerlekli Sandalyelerimizden bir tanesini de daha önce üniversitemiz mezunlarından, şuanda Hakkari'de öğretmenlik yapan Gülsem deveci hocamız istedi ve onunla irtibata geçtik. Hakkari'de oda yardımda bulunmak istediğini söyledi. Bizde tekerlekli sandalyelerimizden bir tanesini Gülsüm hocamıza gönderiyoruz Hakkari'ye. İnşallah ihtiyaç sahiplerinin eline ulaşacak ve bizde bu sosyal sorumluluk faaliyetini yerine getirmiş olacağız. Bu proje kapsamında toplamda 3 sandalye geldi elimize. 77 bin kapak toplandı. 77 bin kapakla 3 tane sandalye geldi elimize. Bir tanesine Hakkari'ye gönderiyoruz, Ankara'dan bir tane isteyen ihtiyaç sahibimiz var, bir tanesini de memleketimiz olan Afyon'da değerlendireceğiz. Bu tekerlekli sandalye'nin Hakkari'ye ulaşmasında PTT Müdürümüz Mehmet Örsdemir'e ve Hakkari Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürüz Sıtkı Zerek'e çok teşekkür ediyoruz' diye konuştu.
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğrenci Konseyi Başkanı Okan Özdemir ise '11 Aralık'ta Buray adlı sanatçımızla bir sosyal sorumluluk projesine imza attık. Bu proje bizim için çok anlamlı ve gurur verici bir projeydi. Çünkü biz öğrencilerimizi 10 mavi kapak karşılığında salona aldık. Bunun karşılığında da tekerlekli sandalyelerimiz geldi. İnşallah tekerlekli sandalyelerimizin ihtiyaç sahiplerine gittiğini görünce bu sosyal sorumluluk projelerinin ne kadar anlamlı, ne kadar güzel olduğunu görüyoruz ve bu bize gurur veriyor. Bundan sonrada sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek' diye konuştu.

Konserde toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahipler

SIRADAKİ HABER
}