HaberlerKocaeli HaberleriDarıca Bilgi Evleri'nden eğitime büyük katkı

Darıca Bilgi Evleri'nden eğitime büyük katkı - Kocaeli Haberleri

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bu yıl 505 öğrencinin kayıt yaptırdığı Darıca Belediyesi Bilgi Evleri üniversite hazırlık kurslarını ziyaret etti.

Darıca Bilgi Evleri'nden eğitime büyük katkı

Başkan Karabacak düzenledikleri üniversite hazırlık kursları ile bir yandan öğrencilere etüt desteği sağlarken, diğer yandan da ailelerin bütçelerine katkı sağladıklarını ifade etti. Başkan Karabacak, 'Bu yıl 505 öğrencimizin kayıt yaptırdığı etüt sınıflarında uzman eğitmenler eşliğinde verilen derslerle öğrencilerimizi sınavlara hazırlanırken, dönem başında yapılan deneme sınavlarındaki sonuçlara göre öğrencileri kendi branşlarında sınıflara ayrılarak üniversiteye hazırlık kurslarımızı sürdürüyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimizi modern ve teknolojik imkanlarla donatılmış sınıflarda geleceğe hazırlamak için gayret veriyoruz.' diyerek öğrencilere başarılar diledi.
Darıca Belediyesi Bilgi Evleri bünyesinde düzenlenen üniversiteye hazırlık kursları yıl boyunca devam edecek. Tecrübeli öğretmenler tarafından verilen kurslarda öğrencilere yıl içerisinde 6 YTS denemesi ve 5 YKS denemesi yapılırken, ayrıca her dersten soru bankaları ve yaprak testler dağıtılıyor. Öğrencilerin etüt saatlerinde öğretmenlerine sorular sorarak bilgilerini daha da pekiştirme imkanları bulunuyor. Ayrıca üniversite sınavlarında yapılan değişimler hakkında öğrencilere zaman zaman seminerler verilerek öğrencilere yeni sınav sistemi hakkında bilgilendirmelerde yapılıyor.

Darıca Bilgi Evleri’nden eğitime büyük katkı

SIRADAKİ HABER
}