HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Togar'dan hastalara moral

Başkan Togar'dan hastalara moral - Samsun Haberleri

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun'un farklı hastanelerinde yatarak tedavi gören hastalara yönelik ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

Başkan Togar'dan hastalara moral

Göreve geldiği ilk günden itibaren her daim ilçe halkının yanında olduğunu sergileyen Başkan Togar, 'Vatandaşlarımızın acısında, mutluluğunda, sıkıntısında yanlarında olarak madden ve manen onlara destek oluyoruz. Özellikle her fırsatta yaşlı ve hasta ziyaretlerinde bulunmaya gayret ediyoruz. Hastanelerde tedavi gören bir hastanın psikolojisini ve tedavi süreci göz önünde bulundurulduğunda hasta ziyaretinin ve o kişiye moral telkininin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bizler de bu mantıkla hareket ederek Samsun'un farklı hastanelerinde yatarak tedavi gören ve evlerinde istirahatte bulunan hasta ve hasta yakınlarına ziyaretler gerçekleştirerek geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ayrıca bu ziyaretlerimiz ile rahatsızlıkları nedeniyle gününü hastanede geçiren hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza moral ve manevi desteğin yanında yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz' dedi.
Hastaları ziyaret etmenin önemine değinen Başkan Togar, 'Her zaman olduğu gibi bugün de şehrimizin farklı hastanelerinde tedavi gören ve evlerinde istirahat eden hastalarımızı ziyaret ettik. Öncelikle Rabb'imden tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Bizler atalarımızdan, büyüklerimizden, annemizden babamızdan hasta olanı, yalnız yaşayanı ve yaşlıları ziyaret etmeyi gördük ve öğrendik. Bu ve bu gibi ziyaretler bizim kültürümüzün en güzel gelenek göreneklerinden biri durumundadır. Aynı zamanda hasta bir kişiyi ziyaret etmek Peygamber Efendimizin sünnetidir. Peygamberimiz hastaları ziyaret eder ve her Müslüman'a da hasta ziyaretini tavsiye ederdi. Hem dini hem de insani yönünün yanında birlik ve beraberlik ile kişilere moral sağlayan hasta ziyaretlerini sürdürerek her zaman vatandaşlarımızın acısını ve mutluluğunu paylaşacağız. Bugün olduğu gibi bugünden sonra da halkımızın her türlü sıkıntısında, derdinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha hasta olan kardeşlerimize Allah'tan acil şifa, yakınlarına da sabır ve kolaylıklar diliyorum' şeklinde konuştu.

Başkan Togar’dan hastalara moral

SIRADAKİ HABER
}