HaberlerSamsunspor Haberleri'Pes' dedirten yalan

'Pes' dedirten yalan - Samsunspor Haberleri

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez ile Yeşilyurt ailesinin Samsunpor'a temlik koydurup, alacaklarını tahsil ettikleri iddiası, eski başkanlar Başoğlu ve Tutu'nun çarpıcı sözleriyle yalanlandı.

'Pes' dedirten yalan

Sosyal medyada paylaşılanSamsunspor'la ilgili yalan iddia, gerçeklerin bir kere daha hatırlanmasına yol açarken, oluşturulmak istenen çarpıtma operasyonu da böylelikle çökmüş oldu. Eski başkanlar Mazhar Başoğlu veErkut Tutu, iddiaları "insafsızlık" olarak değerlendirdi. Eski Samsunspor Kulubü Başkanı Mazhar Başoğlu, iddialarla ilgili olarak, "12 yıl önce İddaa ve Spor Toto gelirlerine konulan temlik, alacaklı olan arkadaşlarımız tarafından noter tastikli olarak kulübe bağışlanmıştır. Paralar benim hesabıma gelmiş, aynı gün kulübe teslim edilmiştir. Makbuzları mevcuttur. Adnan Ölmez, başkanlığı bıraktığı dönemde bugünün değeriyle 1 milyon 300 bin doları kulübe bağışlamıştır. Benim başkanlığım döneminde de yine 650 bin (bugünün değeriyle 500 bin dolar) emanet para vermiştir. 10 günlüğüne alınan bu para ödenenemiştir. Bu paranın büyük bir kısmı bağışlanmış, kalan kısmı ise reklam geliri olarak mahsuplaşılmıştır. İddialar gerçek dışıdır. Bütün belgeler ortadadır. Adnan Ölmez ve Yeşilyurt ailesi için temlik koydurdu demek insaf ölçüleriyle bağdaşmamaktadır" dedi.

KONUŞMAK BİLE AYIP

Eski Samsunspor Kulubü Başkanı Erkut Tutu ise sosyal medyada paylaşılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını hatırlatarak, şunları söyledi: "Bunları konuşmak bile ayıptır. Adnan Ölmez, başkanlığı bıraktığında 1 milyon 300 lirayı (bugünkü değeriyle 1 milyon 300 bin dolar) bağışladı ve temlik de koydurmadı. Kendisi, Samsunspor maddi sıkıntıya düştüğünde kapısını çaldığım 3 kişiden biri olmuştur. Samsunspor'un kayıtları ortadadır. 12 yıl önce Başoğlu döneminde emanet verdiği paranın önemli bir kısmını bağışlamış, bir kısımını da reklam geliri olarak vermiştir. Yani, Adnan Ölmez'in cebine tek kuruş girmemiştir. Adnan Ölmez'in temlik koydurduğunu söylemek insafsızlıktır. Kim ne yapmak istiyor bilmiyorum ama bu tür yalanlarla Samsunspor'a her türlü desteği veren insanları kırmak doğru değildir. Yeşilyurt Ailesi'nin temlik koydurup, oluk oluk para aldığını iddia edenlerin kendi söylediklerine bile inandıklarını sanmıyorum. Samsunspor üzerinden yapılan bu çirkin tezviratlar, Samsunspor'a zarar vermektedir."

ALMADIK, HEP VERDİK

Temlikten para aldıkları iddiasıyla karşı karşıya kalan Yeşilyurt ailesinden yapılan açıklamada da "Biz hiç almadık, hep verdik. Bu iddiayı ortaya atanlara Samsun kamuoyunun itibar etmediğini de çok iyi biliyoruz" denildi.

BOŞ İŞLERE VAKTİM YOK

Bu arada, yurt dışında bulunan eski Samsunspor Kulubü Başkanı, Borsan Grup Yönetim Kurulu BaşkanıAdnan Ölmez, sosyal medyada paylaşılan iddiaların kendisine hatırlatılması üzerine "Benim boş işlerle uğraşacak vaktim yok" dedi.

DİVAN KURULU RAPORU

Öte yandan, Samsunspor Divan Kurulu'nca yapılan açıklamada, bugün yaşanan sıkıntıların Kazım Yılmaz döneminde uygulanan yanlış transfer politikaları, yönetim zaafiyeti ve konulan temliklerden kaynaklandığı belirtilmişti.

SIRADAKİ HABER
}