HaberlerOynayarak öğreniyorlar

Oynayarak öğreniyorlar

Canik İlçesi'ndeki farklı okullardan öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Temiz İlkokulu'nun ortaklaşa projesi kapsamında 'Koridor' oyunu oynadı.

Oynayarak öğreniyorlar

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Temiz İlkokulu ortaklaşa bir projeye imza attı. Canik İlçesi'ndeki okullardan öğrencilerin katılımıyla yapılan "Koridor oynuyorum, strateji geliştiriyorum" projesi kapsamında öğrenciler 'Koridor' oyunu oynadı. Bir oyun tahtası, iki piyon ve set tahtaları kullanarak iki oyuncunun karşılıklı oynayabildiği oyun için farklı okullardan 48 öğrenci karşı karşıya geldi. Canik Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe öğretmenler ve veliler de katıldı. Müsabakalar neticesinde tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken, dereceye girenler madalya ve kupa ile ödüllendirildi.

STRATEJİK DÜŞÜNME YETENEĞİ

Projenin geliştiricilerinden öğretmen Hadiye Ellibeş Cerrah, "Projemizdeki amaç zeka oyunlarını öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşturmak. Seçmeli derslerde zeka oyunları oynatmayı hedefliyoruz. Zeka oyunları çocukların IQ seviyesini 13 puana kadar artırabiliyor. Ezbercilikten uzak, stratejik düşünme yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmek için çaba veriyoruz. Bu oyun da çocuklarımızın stratejik düşünme yeteneği kazanmasına katkıda bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}