Haberler 'Kariyer Günleri' buluşturuyor

'Kariyer Günleri' buluşturuyor

23 Nisan'daki Kariyer Günleri'nde liseler ortaokullarla buluşuyor.

 'Kariyer Günleri' buluşturuyor

23 Nisan Ortaokulu tarafından Maarif Hareketi kapsamında hazırlanan Kariyer Günleri etkinliğinde 2 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı hakkında ve liseler hakkında bilgiler verildi

ETKİLİ PROJE
Kariyer Günleri etkinliğinin, 2 Haziran’da merkezi sınavla öğrenci alan liseleri aynı yer ve zamanda ortaokullarla buluşturmak ve kısa bir sürede ilçedeki tüm ortaokul öğrencilerine tanıtmak amacıyla hazırlanan ve tüm ilde uygulanabileceği düşünülen projenin sınava az bir zaman kalması nedeniyle etkili bir proje olması planlanıyor.

LİSELERİ TANIDILAR

Proje hakkında bilgiler veren 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Volkan Demirbağ, “Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitime yeni bir bakış açısı kazandırmayı ve eğitim kalitesinde yukarı yönlü ivmeyi artırmayı hedefleyen ‘Samsun Maarif Hareketi’ Projesi ile 23 Nisan Ortaokulu tarafından hazırlanan İlkadım Bölgesinde yer alan ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik 23 Nisan’da Kariyer Günleri adında güzel bir tanıtım projesi gerçekleştirildi. Bu proje sayesinde davet edilen, sınav puanına göre öğrenci alan liseler, okullarının fiziki yapılarını, uyguladıkları eğitimi, sundukları olanakları, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerini hazırladıkları broşür, sunum ve kısa filmlerle birçok ortaokula aynı anda tanıtma imkanı buldular. Öğrenciler 2 gün boyunca devam eden proje sayesinde 2 Haziran’da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı’ndan önce hedeflerine uygun okulları belirleme ve çeşitli açılardan liseleri daha yakından tanımaya imkan buldular" dedi.

İlki gerçekleştirilen bu çalışmanın ilin geneline de uygulanarak yeni sistemin tüm detayları ile etkin bir şekilde değerlendirilmesi planlanıyor.

SIRADAKİ HABER
}