HaberlerVeremi tiyatro ile anlattılar

Veremi tiyatro ile anlattılar

Anadolu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, verem hastalığına dikkat çekmek için 'Oynuyorum, Eğleniyorum, Öğreniyorum' isimli tiyatro oyunu sahneledi.

Veremi tiyatro ile anlattılar

1-7 Ocak Verem Savaş Haftası dolayısıyla verem hastalığına dikkat çekmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle Anadolu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Oynuyorum, Eğleniyorum, Öğreniyorum” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunu yazan ve yöneten Anadolu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Meslek Öğretmeni Ayten Karabacak, 2 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

BİZİM İÇİN BÜYÜK KAZANIM

Projenin 3 yıl önce yazıldığını ve kurgulandığını ifade eden Karabacak, projeyi il geneline yaymak istediklerini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle oyunu 3 büyük salonda sahnelediklerini dile getirdi. Karabacak, “Canik Kültür Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi ve Atakum Sanat Merkezi’nde oyunumuz öğrencilerle buluştu. Bu projeyle 2 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. 1-7 Ocak Verem Savaş Haftası dolayısıyla hastalığı çocuklarımıza oyunla ve müzikle anlatmayı amaçlıyoruz. Aslında bu oyunla kişisel hijyen, çevre bilinci, toplumsal duyarlılıkla ilgili mesajlar da vermek istiyoruz. Hedefimiz, doğru mesajlarla minik yüreklere dokunabilmek. Sokağa tükürmeyen tek bir çocuk bile bizim için büyük bir kazanım. Oyunu, gönül ister ki çok daha büyük kitlelere ulaştıralım. Bu oyunu Anadolu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte sahneledik. 2 yıldır beni yalnız bırakmadılar, büyük bir gayretle çalıştılar, değerli öğrencilerime ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}