HaberlerSamsun HaberleriKomutana anlamlı ziyaret

Komutana anlamlı ziyaret - Samsun Haberleri

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, daha önce Samsun Merkez Komutanlığı görevinde bulunan Trabzon Garnizon Komutanı Topçu Albay Osman Akyıldız'ı ziyaret etti

Komutana anlamlı ziyaret

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya ve Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu Trabzon Garnizon Komutanı Topçu Albay Osman Akyıldız’ı ziyaret etti.

BAHTİYAR OLDUK

Ziyarette konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, “Dünyada hiç bir toprak parçası bizim topraklarımız kadar vatan olmayı hak etmemiştir. Cennet vatan topraklarımızın her karışı aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin kanları ile hamur olmuş, gölgesinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız şanlı bayrağımız rengini ve şeklini bu mübarek kanlardan almıştır. İki yıl önce Samsun Merkez Komutanlığı görevinde bulunan Osman Albayım Trabzon Garnizon Komutanlığı'na atanmış, bizleri nezaket ziyaretinde bulunmamız üzerine davet etmişti. Bizler de Samsun Muharip Gaziler Derneği olarak Ordu ve Trabzon şubelerimiz ile kendilerini ziyaret etmekten bahtiyar olduk” diye konuştu.

YAŞAYAN TARİHLER

Trabzon Garnizon Komutanı Topçu Albay Osman Akyıldız ise yaptığı konuşmada, “Ben her zaman şunu gururla söylüyorum: Sizler bizim yaşayan destanlarımızsınız başta Kore gazilerimiz ardından da siz Kıbrıs gazilerimiz gerçekten de yaşayan tarihlerimizsiniz” ifadelerini kullandı.

Başkan Ahmet Diril, Garnizon Komutanı'na, flama ve Samsunlu 63 Kore gazisinin savaş anılarının bulunduğu kitabı takdim etti. Topçu Albay Akyıldız ise Diril’e şilt hediye etti.

SIRADAKİ HABER
}