HaberlerZonguldak HaberleriBirleşik Kamu- İş'ten GMİS'e ziyaret

Birleşik Kamu- İş'ten GMİS'e ziyaret - Zonguldak Haberleri

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu'na bağlı sendikaların Zonguldak Şube Başkanları, Eğitim İş Şube Başkanı Metin Kahveci başkanlığında Genel Maden İşçileri Sendikası'nı (GMİS) ziyaret ederek Genel Başkan Ahmet Demirci ile görüştü.

Birleşik Kamu- İş'ten GMİS'e ziyaret

Ziyarette GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal da hazır bulundu. 4-8 Ocak 1991 Ankara Yürüyüşü'nün 27'nci Yılı nedeniyle ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Metin Kahveci; '27 yıl önce gerçekleştirilen Ankara Yürüyüşü, demokrasi, hak ve emek mücadele tarihinde yerini almıştır. Bu büyük yürüyüş, halen emek, demokrasi ve hak mücadelesinin yolunu aydınlatıyor' dedi.
Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci; 'Genel Başkanımız Şemsi Denizer önderliğinde, maden işçilerinin öncülüğünde Zonguldak ve bölge halkıyla omuz omuza, büyük bir dayanışma ve kararlılıkla gerçekleştirilen 4-8 Ocak 1991 Ankara Yürüyüşü'yle maden işçilerinin haklı sesini tüm dünyaya duyurduk. Zonguldak'ın Emeğin Başkenti olarak böylesine bir demokrasi, hak ve emek mücadelesi, tüm demokrasi mücadelelerine örnek olmuştur. Biz madenciler olarak bu mücadele geleneğini sürdürüyoruz' dedi.

SIRADAKİ HABER
}