HaberlerBurdur HaberleriDayakçı öğretmen yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest

Dayakçı öğretmen yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest - Burdur Haberleri

Burdur'un Bucak ilçesinde bir ortaokulda, koruma altındaki çocuğa sözlü ve fiziki şiddet uyguladığı iddia edilen öğretmen yurt dışı yasağı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Dayakçı öğretmen yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest

Burdur'un Bucak ilçesinde, bir ortaokulda özel öğrenci sınıfında eğitim gören ve rehabilitasyon merkezinde koruma altında olan 10 yaşındaki T.K.'ya sözlü ve fiziki şiddet uyguladığı görüntülenen İ.B. isimli öğretmen geçtiğimiz günlerde yakalandıktan sonra sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Bunun üzerine Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı Bucak Sulh Ceza Hakimliğince karara itiraz edilmesinin ardından İ.B. hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Tekrar gözaltına alınan İ.B. bu kez bir üst mahkeme olan Burdur Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.
Burdur'da yeniden hakim karşısına çıkarılan İ.B., bu kez yurt dışı yasağı konularak, adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere tekrar serbest bırakıldı.

Başsavcılık açıklama yaptı
Konuyla ilgili Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'İlimiz Bucak ilçesindeki bir rehabilitasyon ve bakım merkezinde bakım ve koruma altında olan 2007 doğumlu T.K. isimli çocuğun, öğrenim gördüğü okuldaki özel eğitim sınıfında öğretmeni İ.B. tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakması olayıyla ilgili yürütülen soruşturmada şüpheli öğretmen İ.B.'nin tutuklanması talebiyle sevk edildiği Bucak Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakılmasına karar verildiği ve Bucak Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından serbest bırakma kararına itiraz edilerek tutuklanmasına yönelik yakalama emri çıkartılması talep edildiği, itirazı değerlendirecek olan üst mahkeme sıfatıyla Burdur Sulh Ceza Hakimliği tarafından şüpheli İ.B. hakkında yurt dışı çıkış yasağı konulmasına ve imza yükümlülüğüne dair adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verilmiştir' denildi.

SIRADAKİ HABER
}