HaberlerYeşilyurt'tan otizm farkındalığı

Yeşilyurt'tan otizm farkındalığı

Yeşilyurt AVM, otizm konusunda toplumsal bilinç ve farkındalık düzeyini arttırmak için 13 Ocak Cumartesi günü Atakum Sanat Merkezi'nde yapılacak otizm konferansına tüm Samsunluları davet etti

Yeşilyurt'tan otizm farkındalığı

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Otizm Dernekleri Federasyonu, Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı, Begikad Otizmli Çocuklar Faaliyet Komisyonu, Austim Medical İnstitute, Uyum Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Synevo Laboratuvarları destekleriyle otizm konusunda toplumsal bilinç ve farkındalık düzeyini arttırmak amacıyla konferans düzenleyecek. Yeşilyurt AVM yetkilileri, 13 Ocak Cumartesi günü Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde 12.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek otizm konferansına bütün Samsunluları davet etti.

ÖNEMLİ İSİMLER KONFERANSTA

Açılış konuşmasını Yeşilyurt AVM Genel Müdürü Neslihan Yavuz Apak’ın yapacağı konferansta; özellikle kanser konusunda dikkat çeken açıklamalarıyla kamuoyunun yakından tanıdığı Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar'ın yanı sıra Synevo Laboratuvarları Medikal Direktörü Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Semra Tamer Levent, Dr. Neslihan Kuloğlu Türker, Nükleer Tıp Uzmanı ve Otizme Çözüm Var kitabının yazarı Dr. Necip Cem Kınacı ve Otizm Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin Güngör yapacakları sunumlarla otizm konusundaki farkındalıklara dikkat çekecek.

 

SIRADAKİ HABER
}