HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun'da kongre heyecanı

CHP Samsun'da kongre heyecanı - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Kongresi, yarın gerçekleştirilecek. Kongrede üç aday kozlarını paylaşırken, başkanlık için kıyasıya bir mücadele yaşanacak

CHP Samsun'da kongre heyecanı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Teşkilatı'nın olağan genel kurulu yarın saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Fuariçi'ndeki Set Düğün Salonu'nda yapılacak genel kurulda mevcut İl Başkanı Tufan Akcagöz, eski milletvekili ve il başkanlarından Suat Binici ve elektrik mühendisi Metin Telatar yarışacak.

KIYASIYA MÜCADELE

İl Başkanlığını Ocak 2016'da Dinçer Soylu'dan devralan mevcut başkan Avukat Tufan Akcagöz, bu dönemde de adaylığını koydu. Yaptığı çalışmalarla parti içerisinde aktif bir iki yıl geçiren Akcagöz, kongrenin iddialı adayları arasında yer alıyor. Uzun yılların deneyimli siyasetçisi, geçmiş dönemlerde CHP'de il başkanlığı, milletvekilliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Suat Binici ise Akcagöz'le kıyasıya bir mücadeleye girişecek.

635 DELEGE OY KULLANACAK

Başkanlığa adaylığını açıklayan bir diğer aday ise Elektrik Mühendisi Metin Telatar. Uzun yıllar TEDAŞ'ta çalışan, Elektrik Mühendisleri Odası'nda 25 yıl boyunca çeşitli görevler üstlenen Telatar, başkanlık için Akcagöz ve Binici ile yarışacak. Fuariçi'ndeki Set Düğün Salonu'nda yarın gerçekleştirilecek ve 635 delegenin başkanı seçeceği kongre saat 10.00'da başlayacak.

Barış BUDANOĞLU 

SIRADAKİ HABER
}