HaberlerSakarya HaberleriFil hastası kadına Sağlık Müdürlüğü sahip çıktı

Fil hastası kadına Sağlık Müdürlüğü sahip çıktı - Sakarya Haberleri

Adapazarı Güneşler Mahallesinde fil hastalığı nedeniyle 250 kiloya ulaşan ve yatağa bağımlı halde yaşayan Sevim Bal'ın yardım talebi sonrasında Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti.

Fil hastası kadına Sağlık Müdürlüğü sahip çıktı

Uzun yıllardır bakıma muhtaç halde olan hastanın evde sağlık hizmeti kapsamında olduğu ve tedavilerinin planlı bir şekilde devam eden ve yardım çağırısı üzerine Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Yara Bakım Polikliniği doktoru Yard. Doç. Dr. Alper Erkin, Evde Sağlık Hizmetleri Sakarya İl Koordinatörü Uz. Dr. Jalan Serbetcigil Ergönenç, Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Sorumlusu Ozan Çobanoğlu ile Evde Sağlık Hizmetleri mobil ekibinde görev yapan sağlık memuru Ercan Atmaca ve hemşire Sibel Aksoy'dan oluşan ekip hastayı evinde ziyaret etti. Genel muayeneleri yapılan hastanın ayaklarında çıkan yaraların tedavisine yönelik çalışmalar SAÜEAH Yara Bakın Polikliniği doktoru Yard. Doç. Dr. Erkin tarafından yapıldı. Yaraları pansuman ederek hastanın ayaklarının iyileşmesine yönelik sürecin bir müddet devam edeceğini dile getiren Erkin, 'Yara Bakım Polikliniğimizin çalışmaları yurt çapına yayılmış durumda. Bu doğrultuda hastamızın yaralarını tedavi edebiliriz. Ancak kilo sorunu ve lenfödem hastalığı nedeniyle hastanın ameliyat olması gerekiyor' dedi.
Kilosu nedeniyle hastanın yapılması gereken ameliyatlarının Sakarya'da yapılamaması nedeniyle hastanın İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis Hizmetleri'nin obez ambulansıyla İstanbul'a sevk edilmesine yönelik çalışma yapılması kararlaştırılırken, hasta ve yakınlarına genel sağlık durumu ve yara tedavileri hakkında bilgiler verildi.

Fil hastası kadına Sağlık Müdürlüğü sahip çıktı

SIRADAKİ HABER
}