HaberlerSamsun HaberleriGüzelliğe güzellik katılacak

Güzelliğe güzellik katılacak - Samsun Haberleri

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, dikilecek 20 bin lale soğanıyla ilçenin güzelliğine güzellik katılacağını belirterek, 'Amacımız; başta çocuklara doğa sevgisini ve bir hayatın nasıl can bulduğunu anlatabilmek' dedi

Güzelliğe güzellik katılacak

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu peyzaj çalışmaları kapsamında lale dikimine başlandığını söyledi. Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçenin daha güzel bir görünüme kavuşması için çevre düzenleme çalışmaları yapıldığını belirten Kul, "Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere orta refüjler, park ve bahçeler, okullar ile yeşil alanlarda yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Terme geneline 20 bin lale soğanı dikiliyor" ifadelerini kullandı.

İLK DİKİM ÖĞRENCİLERLE

Başkan Kul, düzenlenen etkinlik kapsamında mevsimin ilk lalelerini Ahmet Ersoy İlkokulu öğrencileriyle beraber dikti. Başkan Kul, “Amacımız, insanlara, çocuklarımıza doğa sevgisini, bir çiçeğin nasıl yetiştiğini, bir soğanın nasıl büyüdüğünü, bir hayatın nasıl can bulduğunu anlatabilmek ve bu duygu ve düşünce ile doğaya, dünyamıza sahip çıkmalarını sağlamak" diye konuştu.

TERME RENGARENK OLACAK

Nisan ayına kadar toprak altında bekleyecek lalelerin, baharın gelmesiyle Terme’ye renk katacağını ifade eden Başkan Kul, "İlçe genelinde başlatılan peyzaj düzenlemesiyle kentimizi daha da renkli bir hala getireceğiz. Binlerce laleyi toprakla buluşturuyoruz. Osmanlı'dan günümüze kalan laleyi vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Lalelerin çiçek açmasıyla birlikte Termemizin güzelliğine güzellik katılacak" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}