HaberlerSamsun HaberleriOMÜ'den emeklilere vefa

OMÜ'den emeklilere vefa - Samsun Haberleri

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) emektarlarını düzenlediği 'OMÜ Emekliler Günü'nde bir araya getirdi. OMÜ'den emekli olan pek çok akademik ve idari personel, OMTEL Otelde gerçekleşen yemekte hasret giderdi. 

OMÜ'den emeklilere vefa

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 2010 yılından bu tarafa ara verilen bu özel günü yeniden hayata geçirerek OMÜ’de uzun yıllar çalışan ve 2010 yılından sonra emekli olan kişileri aynı mekanda bir araya getirmiş oldu. OMÜ emektarlarının büyük ilgi gösterdiği OMÜ Emekliler Günü'ne 130'u emekli personel olmak üzere 300 kişi katıldı. Hatıraların paylaşıldığı hasretin giderildiği gece oldukça canlı ve duygu dolu anlara sahne oldu. 

“Sizi ailemizin mensubu olarak hissediyoruz”

Sunuculuğunu Yrd. Doç. Dr. Buğra Genç’in yaptığı gecede ev sahibi olarak Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç kısa bir konuşmayla misafirlerine seslendi. Rektör Prof. Dr. Bilgiç, “OMÜ olarak biz bir aile, bir ekibiz ve hepimizin uyumlu bir şekilde, ortak amaç çerçevesinde çalışabilmesi çok önemli. Hem huzurlu olmak hem de ülkemize iyi hizmet edebilmek için elimizdeki bu fırsatı iyi değerlendirmek zorundayız. Bugün sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Çünkü birçok arkadaşımızı yıllar sonra yeniden görüyoruz. Biz sizi ailemizin birer mensubu olarak hissediyoruz. Siz bu çatı altında emekli oldunuz ve uzun yıllar OMÜ’ye hizmet verdiniz. Bu ailenin, bugün çalışmıyor olsanız da birer mensubu olarak dışarıdan bir gözle OMÜ hakkındaki görüş ve değerlendirmelerinizi ifade etmenizi istiyoruz. Belirtmeliyim ki, ben OMÜ mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Her kademeden çalışanımıza, işçisinden akademisyenine kadar Üniversitemizi tercih eden öğrencimize kadar herkese çok teşekkür ediyorum. Üniversitem ve çalışma arkadaşlarım adına bu geceye katılımınızdan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade ederek bundan sonra da Emekliler Günü'nü kutlamaya devam edeceğimizi söylemek istiyorum. Bu sayede geçmişin hafızasını geleceğe taşımaya katkı sağlamayı umuyoruz” dedi.

Gece boyunca süren yemeğe, OMÜ Devlet Konservatuarı öğrencisi Atakan Karadeniz ve Orkestrası canlı performanslarıyla geceye hareket kattı. Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in yemek boyunca konuklarıyla teker teker ilgilenerek sohbet etmesi de geceye sıcak ve samimi bir hava kattı. Etkinlikte ayrıca, OMÜ'den emekli olan personelden bazıları da söz alarak bu buluşmayla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştılar ve Rektör Bilgiç'e bu güzel düşüncesinden dolayı memnuniyetlerini ve teşekkürlerini dile getirdiler. 

Gecenin sonunda Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter ve fakülte dekanları; emekli personele tek tek kendi isimleriyle dikilmiş olan fidanların sertifikalarını sundu. Emekli personele ayrıca OMÜ’nün 2018 yılı için basılmış ajanda ve takvimleri de hediye edildi. Emekli personel, Emekliler Günü için hazırlanan anı defterine duygu ve düşüncelerini aktardılar. 

Gece keyifli ve özlem dolu bir atmosferde son buldu.
Geceye ayrıca; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Mehmet Kuran, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, akademisyenler, emekli OMÜ mensupları ve aileleri katıldı.

SIRADAKİ HABER
}