HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor futbolcuyla çalıştı

Samsunspor futbolcuyla çalıştı - Samsunspor Haberleri

Samsunspor, ekonomik kriz yüzünden 5 oyuncusunun takımdan ayrılması nedeniyle bugün 15 as futbolcuyla antrenman yapabildi. 

Samsunspor futbolcuyla çalıştı

Ekonomik ve yönetim anlamında sıkıntılı günler geçiren Samsunspor’da antrenmana katılan futbolcuların azlığı dikkat çekiyor. Teknik Direktör Engin İpekoğlu yönetiminde Nuri Asan Tesisleri'nde antrenman yapan kırmızı-beyazlılar, as kadrosundan 15 futbolcuyla çalışmak zorunda kaldı. Samsunspor’un as kadrosunda bulunan ve bu zamana kadar şans bulan futbolculardan Sifakis, Furkan Köse, Erkam Reşmen, Ahmet Solakel, Ahmet Cebe, Ercan Yazıcı, Halil Pekşen, Kenan Karışık, Gökay İravul, Oğuz Gürbulak, Samed Kılıç, Göksu Türkdoğan, Samaras, Angan ve Muhammet Beşir katıldı. Grip olan Ayite ve kulüpten alacağı olmamasına rağmen Nijerya’dan Samsun’a gelmeyen Chibuike takımla beraber antrenmana katılmadı. İdmana bu futbolcuların alt yapıdan bu sezon A takıma yükselen ama forma şansı bulaman 2’si kaleci 5 futbolcu katıldı. Abdülkerim Bardakçı, Ufuk Budak, Ömer Kandemir, Hasan Hatipoğlu ve Çağrı Ortakaya serbest kalma haklarını kullanarak, Samsun’dan ayrılmıştı.

Antrenmandan notlar

Kısıtlı bir kadroyla gerçekleştirilen antrenman, düz koşu, ısınma ve yenileme çalışmalarıyla başladı. Daha sonra geniş alanda top kapma çalışması yapan kırmızı-beyazlılar, pas ve şut çalışması ile antrenmanı sonlandırdı. Takım kaptanları Ahmet Burak Solakel ve Furkan Köse, pazar günü yapılacak olan 'Samsunspor yok olmasın' yürüyüşüne katılacaklarını belirterek, taraftarların ve şehrin önde gelenlerinin Samsun Valiliği'nin başlattığı yardım kampanyasına destek vermesinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söylediler.

SIRADAKİ HABER
}