HaberlerSamsun Haberleriİlkadım'da coşkulu buluşma

İlkadım'da coşkulu buluşma - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye bünyesinde kurs gören 900 kursiyerle bir araya geldi.

İlkadım'da coşkulu buluşma

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı 7 ayrı Kültür Merkezinde eğitim gören 900 kursiyerle İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. Etkinliğe ayrıca 45 usta eğitmen de katıldı. İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği sanatçılarının seslendirdiği türkülerle başlayan etkinlik, İlkadım Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti.
İlkadım Belediyesi olarak sosyal yaşantı içerisinde İlkadımlılarla yaşamın her anında bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Erdoğan Tok, 'Yaptığımız her proje ile yaşama dokunmayı amaçlayarak çıktığımız bu yolda İlkadım'ın büyük bir aile olduğunu görüyoruz. 3,5 yıl da İlkadım'a altın çağını yaşatırken birlik ve beraberlikte de örnek ilçe olmaktan gurur duyuyorum. 7 kültür merkezimizde 45 usta öğreticimizden eğitim alan 900 kursiyerimiz var. Her yaştan hemşehrimizin, özellikle de hanım kardeşlerimizin sayısız kurs dalında eğitim almak için bir araya geldiği, ev ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra sosyal bir çevre edinerek toplumdaki yerini sağlamlaştırdığı kültür merkezlerimizde vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bu güzel buluşmada emeği geçen ve İlkadım ailesini oluşturan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim' şeklinde konuştu.
Başkan Tok, İlkadım Belediyesinin 3,5 yıl içerisindeki icraatlarını anlatarak, kursiyerler tarafından gösterilen ilgiye teşekkür etti. Konuşmanın ardından 900 kursiyer ve 45 usta öğretici arasında yaşça en kıdemli olan 74 yaşındaki nakış kursiyeri Nazmiye Güngör ve yaşça en genç olan 21 yaşındaki TSM Repertuarı Eğitmeni Alara Mihriban Tektaş, tüm kültür merkezleri adına anlamlı bir hediye aldı.

İlkadım’da coşkulu buluşma

SIRADAKİ HABER
}