Haberlerİlkadım'da coşkulu buluşma

İlkadım'da coşkulu buluşma

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye bünyesinde eğitim gören 900 kursiyerle biraraya geldi.

İlkadım'da coşkulu buluşma

İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı 7 ayrı kültür merkezinde eğitim gören 900 kursiyerle Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde biraraya geldi. 45 usta eğitmenin de katıldığı buluşma oldukça coşkulu başladı.

İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği sanatçılarının seslendirdiği türkülerle başlayan etkinlikte, İlkadım Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle devam ederken, Başkan Tok'un salona girmesiyle coşku iyice arttı. Uzun süre salondakiler tarafından alkışlanarak karşılanan Tok, ilgi karşısında çok mutlu olduğunu kaydetti.

7 AYRI MERKEZDE TEK BİR AMAÇ

İlkadım Belediyesi tarafından 7 ayrı merkezde 200'den fazla branşta 900 kursiyer ve 45 usta öğretici birarada aynı başarıya imza atıyor. Birbirinden güzel ürünlerin yanı sıra kültür merkezleri adeta bir sosyal buluşma platformu olarak İlkadımlıları biraraya getiriyor.

İLKADIM BÜYÜK BİR AİLE OLDU

Sosyal yaşantı içerisinde İlkadımlılarla yaşamın her anında bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Yaptığımız her proje ile yaşama dokunmayı amaçlayarak çıktığımız bu yolda İlkadım'ın büyük bir aile olduğunu görüyoruz. 3,5 yılda İlkadım'a altın çağını yaşatırken birlik ve beraberlikte de örnek olmaktan gurur duyuyorum. 7 kültür merkezimizde 45 usta öğreticimizden eğitim alan 900 kursiyerimiz var. Her yaştan hemşehrimizin özellikle de hanım kardeşlerimizin sayısız kurs dalında eğitim almak için bir araya geldiği, ev ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra sosyal bir çevre edinerek toplumdaki yerini sağlamlaştırdığı kültür merkezlerimizde vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bu güzel buluşmada emeği geçen ve İlkadım ailesini oluşturan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

KURSİYERLERDEN ANLAMLI HEDİYE

Davetlilerle tek tek ilgilenerek sohbet eden Başkan Tok, İlkadım Belediyesi'nin 3,5 yıl içerisindeki icraatlarını anlatırken, kursiyerler tarafından gösterilen ilgiye teşekkür etti. Konuşmanın ardından 900 kursiyer ve 45 usta öğretici arasında yaşça en kıdemli olan 74 yaşındaki nakış kursiyeri Nazmiye Güngör ve en genç olan 21 yaşındaki TSM Repertuarı Eğitmeni Alara Mihriban Tektaş'a hediye verildi.

SIRADAKİ HABER
}