HaberlerBalıkesir HaberleriAyvalık Spor Kulübü Taekwondo branşı kuşak sınavı yapıldı

Ayvalık Spor Kulübü Taekwondo branşı kuşak sınavı yapıldı - Balıkesir Haberleri

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Türkiye Taekwondo Federasyonu Gençler Milli Takım Antrenörü Volkan Sersan nezaretinde çalışmalarını sürdüren taekwondocu sporcuların katıldığı kuşak sınavına ilgi yoğun oldu.

Ayvalık Spor Kulübü Taekwondo branşı kuşak sınavı yapıldı

Türkiye Taekwondo Federasyonu Gıp/Dan sınavı talimatı gereği yılda 3 kez yapılmakta olan Kuşak Sınavı Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Taekwondo salonunda 48 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.
İzmir bölgesinden Uluslararası Poomse Hakemi Recep Başkan ve Eskişehir Bölgesinden Türkiye Taekwondo Federasyonu Balkan Teknik Kurulu üyesi Şakir Acet'in nezaretinde gerçekleştirilen sınavda sporcular; Poomse, Temel Teknik, Ellik çalışması ve Müsabakanın yanı sıra Salon Kuralları, Kuşak Anlamları, Taekwondonun tarihçesi gibi konuların yer aldığı sözlü kısmında da ter döktü.
Söz konusu sınavda, her yıl Ocak Mayıs ve Eylül aylarında yapılan kuşak sınavlarında sporcuların bir üst kuşağa geçebilmek için bildiklerini hocalarının ve velilerinin önünde sergilemeye çalışırken hem ifade yeteneklerini hem de kendilerine olan özgüvenlerini de geliştirme fırsatı bulduklarını kaydeden Ayvalıklı Taekwondocuların Antrenörü Volkan Sersan, 'Türkiye genelinde yaklaşık 450 bin lisans sayısı ile en fazla lisanslı sporcuya sahip olan bir branşı ilçemizde de çocuklarımıza en güzel ve en doğru şekilde öğretmeye çalışıyoruz' dedi.
Türk Sporu'nun lokomotifi olan Taekwondo Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren bütün kulüplerin ülkemize başarılı sporcular kazandırabilmek için yoğun bir şekilde çalıştığına işaret eden Antrenör Sersan, aynı zamanda Ayvalık'ta da başkanlığını yaptığı Ayvalık Spor Kulübü bünyesinde bu çalışmaları sürdürdüklerini anlattı.
Volkan Sersan yaptığı açıklamada, 'Birçok Türkiye derecesi elde etmiş sporcularımızın yanında uluslararası özel birçok şampiyonada başarı elde etmiş sporcularımızda olduğunu belirterek amacımız 2018 yılında ilçemizden Milli Takıma sporcu vermek bu konuda sporcularımızla birlikte çalışmalarımız çok yoğun devam ediyor. İnşallah emeklerimizin karşılığını çocuklarımız alacaktır' diye konuştu.

Ayvalık Spor Kulübü Taekwondo branşı kuşak sınavı yapıldı

SIRADAKİ HABER
}