HaberlerEdirne Haberleri35 yıllık TV tamircisi de teknolojiye yenik düştü

35 yıllık TV tamircisi de teknolojiye yenik düştü - Edirne Haberleri

Gelişen teknoloji karşısında her geçen gün birçok meslek grubu yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Edirne'nin Keşan İlçesinde yaşayan ve televizyon tamirciliği yapan esnaflarda gelişen teknoloji karşısında zor günler geçiriyor.

35 yıllık TV tamircisi de teknolojiye yenik düştü

35 yıldır Keşan'da televizyon tamir eden Mehmet Geçim, mesleğinin gelişen teknoloji ve servis ağı karşısında zor günler yaşadığını belirterek, 'Siftah yapmadan dükkan kapıyoruz' dedi.

'Tamir yerine yeni televizyon alıyor'
Günümüzde tüplü televizyonların tercih edilmediğini belirten Geçim, 'Geçtiğimiz yıllarda tüplü televizyon kullanımı yaygındı. Bozulduğu zaman vatandaşlar bize tamir için gelirdi. Son dönemde çıkan LED TV'lerin tamir masrafları çok yüksek. Bu nedenle vatandaşlar bozulan LED TV'lerini garanti kapsamında ise yetkili serviste tamir ettiriyor. Garantisi bitmiş ise maliyet nedeniyle tamir yerine yeni televizyon alıyor' dedi.

'50 TL tamir ücreti vermek istemiyorlar'
Mehmet Geçim, gelişen teknolojisi karşısında işlerinin çok durgun olduğunu belirterek, 'İşler çok durgun. Bazı günler siftah yapmadan dükkan kapıyoruz. Eski işler yok. Meslek bitti artık. Piyasalar bozuk. Tüplü televizyonun tamir ücreti 50 TL'yi geçtiğinde vatandaş yaptırmak istemiyor. Vatandaş tamire 50 TL vermek yerine, gidip yeni televizyon alıyor' şeklinde konuştu.

'Siftah yapmadan dükkan kapıyoruz'
Geçim, çoğu gün siftah yapmadan dükkanı kapattığını anlatarak, 'Bizim bu konuda yapacak bir şeyimiz yok. Yeni nesil televizyonlar tamir olayını bitirdi. Ayrıca servis ağı da çok genişledi. İnsanlar bir arıza olduğundan bizim gibi esnafın yerine servislere gidiyor. Parça konusunda da sıkıntı yaşıyoruz. Eskiden televizyon tamir ettirmek isteyenler kuyruk oluştururdu. Şimdi ise siftah yapmadan dükkan kapıyoruz' dedi.

35 yıllık TV tamircisi de teknolojiye yenik düştü

SIRADAKİ HABER
}