HaberlerDiyarbakır HaberleriBir haftada aynı salonu iki kez soydular

Bir haftada aynı salonu iki kez soydular - Diyarbakır Haberleri

Diyarbakır'da hırsızlar, bir haftada iki kez Gençlik ve Spor Kulübünü soydu. 10 bin lira değerinde malzeme çalan hırsızların rahat tavırları güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Bir haftada aynı salonu iki kez soydular

Olay, geçtiğimiz hafta, Kayapınar ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Kulübünde yaşandı. Bir hafta içinde iki kez kulübe gelen hırsızlar, otomatik kepengi kırarak içeri girdi. Güvenlik kameralarını fark eden hırsızlar, kimliklerinin belli olmaması için kapüşonlarıyla yüzlerini gizleyerek, iki olayda toplam 10 bin liralık malzemeleri alıp kayıplara karıştı. Hırsızların iş yerine girerken sergiledikleri rahat tavır, güvenlik kameralarınca anbean kaydedildi.
Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan salon işletmecisi ve Diyarbakır Karate İl Temsilcisi Ahmet Yazar, 'Cuma'yı Cumartesi'ne bağlayan gecede yaşanmıştı ilk olay, salona gelip ne varsa alıp götürmüşlerdi. Bilgisayar, laptop, televizyon, kumbara, galoş kavası ne varsa alıp götürdüler. Daha sonra tekrar aynı 3 kişi gelerek yine televizyon ve laptopları alıp götürdüler. Şahıslardan biri yakalandı. Diğer ikisi aranıyor. Bunların caydırıcı olması için çalışma yapılmalı. Yakalanan şahıs da bir gün sonra tekrar bırakıldı. Biz bunların aynı kişi olduğunu kamera kayıtlarından öğrendik, polisler de aynı kişi olduğunu söyledi. Gece evlerine baskın yapılarak alınmışlar. Bir haftada ikinci kez oldu, 8-10 bin lira gibi bir kaybımız var, gerekenlerin bir an önce yapılmasını istiyoruz' dedi.

Bir haftada aynı salonu iki kez soydular

SIRADAKİ HABER
}