HaberlerGaziantep HaberleriDoktora vefa ziyareti

Doktora vefa ziyareti - Gaziantep Haberleri

Kahramanmaraş'ta yaşayan 37 yaşındaki Tip1 diyabet hastası Duran Okay 20 yıl önce ayağının kesilmesini önleyen doktorunu Gaziantep'te ziyaret etti.

Doktora vefa ziyareti

NCR İnternational Hospital'de görev yapan İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Akif Büyükbeşe'yi polikliniğinde ziyaret eden Duran Okay'a Kahramanmaraş Diyabetli Yaşam Derneği üyeleri de eşlik etti. 18 yaşında iken ayak bileğinde çıkan yara nedeni ile yürüyemez duruma geldiğini, medikal tedaviye cevap vermemesi üzerine doktorların ayağının kesilmesine karar verdiğini söyleyen Okay, bu dönemde bir tanıdığının tavsiyesi ile tanıştığı Prof. Dr. Mehmet Akif Büyükbeşe'nin uyguladığı tedavi sayesinde ayağının kesilmekten kurtulduğunu anlattı. Koltuk değneklerinden kurtulduğu günden bu yana doktoru ile ilişkisini kesmediğini, diyabetli yaşam derneği üyeleri ile birlikte sürekli bir araya geldiklerini söyledi.
Prof. Dr. Büyükbeşe de, moral ve motivasyonun hastalıkla mücadelede çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak bir denek çatısı altında bir araya gelinmesinin önemine işaret etti. Büyükbeşe,' Duran Bey ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yaptığın sırada tanıştık. Ayağında oluşan diyabete bağlı yaralarla polikliniğimize başvurmuştu. Yurt dışından temin ettiğimiz özel ilaçlarla 3 ay sıkı bir tedavi programı uyguladık. Ayak yaralarının bu süre zarfında iyileştiğini gördük. Bu sırada sadece parmak uçlarına basabiliyor, koltuk değnekleri yardımı ile yürüyebiliyordu. Taburcu olduktan 2 hafta sonra koltuk değneklerini atarak kendi kendine yürümeye başladı. O günden bu güne sıkı takibi sürdürüyoruz. Sağ olsun beni sürekli arar halimi hatırımı sorar ben de hastalığının seyri ile ilgili kendisine tavsiyelerde bulunurum. Bugün de Diyabetli Yaşam Derneğindeki arkadaşları ile birlikte bizi ziyarete gelmesinden memnuniyet duydum. Ziyaretlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Doktora vefa ziyareti

SIRADAKİ HABER
}