HaberlerKocaeli HaberleriYazarlık Atölyesi'nde dersler başladı

Yazarlık Atölyesi'nde dersler başladı - Kocaeli Haberleri

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in talimatları doğrultusunda hayata geçirilen 'Yazarlık Atölyesi'nde eğitimler başladı.

Yazarlık Atölyesi'nde dersler başladı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in talimatları doğrultusunda hayata geçirilen 'Yazarlık Atölyesi'nde' ilk ders gerçekleşti. Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve HaberTürk Televizyonu Genel Müdürü Veyis Ateş'in eğitmenliğinde gerçekleşen eğitim programında kursiyerlere başarılı bir yazar olmanın incelikleri anlatıldı.
Yazarlık Okulu'nun ilk dersinde kursiyerlere diğer insanlardan farklarının ne olduğunu soran Vehis Ateş, 'Öncelikle kendinizin diğer insanlardan ayıran bir özelliğinizi bulmanız lazım. İnsanların sizin arkanızdan sizi nasıl ifade ettiği ya da insanların sizlere olan davranışlarını belirlersiniz. Marka sadece eşyalara verilen adlar değildir, marka sizin adınız ve soyadınızdır. İşte siz kendinizi nasıl tarif ederseniz siz o marka olursunuz' dedi.
İyi bir yazar olmak için çok okumak gerektiğini söyleyen Süleyman Özışık ise,'İyi bir yazar olmanız için öncelikle çok okumalısınız. Şöyle söylemek gerekirse bir satır yazabilmek için bir satır okumalısınız. Yani işin özü çok okumlasınız. Eğer az okuyup çok yazarsanız bir süre sonra tekrara düşersiniz. Bu tekrar bir süre sonra insanlarda rahatsızlık oluşturmaya başlar ve terk edilirsiniz' dedi.
15 Temmuz Milli İrade Kenet Meydanında bulunan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Yazarlık Eğitimi programı için kayıtlar devam ediyor. Programa kayıt yaptırmak isteyen Gebzeliler'in 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı'nda bulunan Sosyal İşler ve kültür Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

Yazarlık Atölyesi’nde dersler başladı

SIRADAKİ HABER
}