HaberlerKocaeli HaberleriKörfez'de satranç heyecanı yaşandı

Körfez'de satranç heyecanı yaşandı - Kocaeli Haberleri

Körfez Belediyesi'nin öncülüğünde düzenlenen İlkokul, Ortaokul Ve Liseler Arası Satranç Turnuvası'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Körfez'de satranç heyecanı yaşandı

Körfez'de hafta sonu satranç turnuvası heyecanı yaşandı. Öğrencilerin yarıştığı turnuva, Yarımca Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç ayrı kategoride gerçekleştirilen turnuvanın açılışına Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Körfez Belediyesi Spor Danışmanı Metin Özkan, Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mücahit Bulut, Kocaeli Satranç İl Temsilcisi Ahmet Açıkgöz, öğrenciler ve veliler katıldı.
Turnuva açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan,'Öğrencilerimizin başarısı, bizleri mutlu ediyor. Bu tür etkinlikler onların gelişmesi için de önemli. Başkanımız İsmail Baran'a bu konuda teşekkür etmek istiyorum. Çünkü çocuklarımızın eğitimi söz konusu olduğunda desteğini her zaman bizlere sunuyor, esirgemiyor' dedi.
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 'Satranç önemli bir spor 4 bin yıllık mazisi olan bir spor ve biz bu spora önem veriyoruz. Zihnin gelişmesine ve muhakeme gücünün artmasında oldukça önemli olan bu sporu biz küçük yaşlarda çocuklara öğretiyoruz. Türkiyemiz'e sağlıklı nesiller yetiştirme noktasında yaptığımız bu çalışmalar neticesinde inşallah vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar yetişecek' diye konuştu.
Oldukça çekişmeli geçen ve iki gün süren satranç turnuvasında ilk üçe girmeye hak kazanan öğrencilere de çeşitli ödüller takdim edildi. Birinci olan öğrencilere tablet, ikinci olan öğrencilere bisiklet, üçüncü olan öğrencilere de mp4 çalar hediye edildi. Ayrıca öğrencilere satranç takımı hediye edildi.

Körfez’de satranç heyecanı yaşandı

SIRADAKİ HABER
}