HaberlerSamsun HaberleriSamsunlu gazi hayatını yazdı

Samsunlu gazi hayatını yazdı - Samsun Haberleri

Samsunlu Kıbrıs gazisi Ahmet Karalı 'Camgöz Gazi Hayatı ve Maceraları' ismini verdiği kitapla, hayatını ve Kıbrıs Barış Harekatı'nda yaşadığı olayları kaleme aldı.

Samsunlu gazi hayatını yazdı

Samsunlu Kıbrıs Gazisi Emekli Komando Astsubay Ahmet Karalı, hayatını ve askerde geçirdiği yılları anlatan bir kitap yazdı. Kitabı 4 yılda bitirdiğini söyleyen Karalı, "Çoğu zaman yazarken o günlere geri gidip savaşı yeniden yaşadım" dedi.

4 YILDA YAZILDI

Kitabının 7 bölümden oluştuğunu söyleyen Karalı, "Kitabımda gençliğimden başlayarak, askeri okul hayatımı, astsubaylık yıllarımı, Sarıkamış ve Kıbrıs Barış Harekatı görevlerimi anlatıyorum. Kitabımı 4 yıllık bir emekle yazdım. Yazmak çok zordu çünkü, yazarken sürekli savaş yıllarına gidiyordum ve yazamıyordum. Bu yüzden çok uzun zaman aldı yazmam. Kitabım ismini askeri okuldaki komutanımın, gözlerim yeşil olduğu için verdiği 'Camgöz' lakabından alıyor" ifadelerini kullandı.

YAYINEVLERİNE SİTEM

Kitap taslağını birkaç yayınevine gönderdiğini ancak basılmadığını söyleyen Karalı, "Yayınevleri ünlü kişilerin kitaplarını basıyor. Benim ilk kitabım olduğu için acaba satar mı satmaz diye ticari kaygıya düşüyorlar. O yüzden ben de bir yayıneviyle değil de kendi imkanlarımla çıkardım. Kitapta anlatamadığım daha birçok olay var. Zaman içerisinde onları da kaleme alacağım" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}