HaberlerSamsun HaberleriAkcagöz: 'Bu güveni boşa çıkarmayacağım'

Akcagöz: 'Bu güveni boşa çıkarmayacağım' - Samsun Haberleri

CHP İl Başkanlığı'nın 36. Olağan Kongresi'nde güven tazeleyen Başkan Tufan Akcagöz, 'Bana inandılar ve güvendiler, ben bu inancı boşa çıkarmayacağım' dedi.

Akcagöz: 'Bu güveni boşa çıkarmayacağım'

CHP İl Başkanlığı’nın 36. Olağan Kongresi’nde 274 delegenin oyunu alarak, yeniden başkan seçilen Tufan Akcagöz, kendisine inanan ve güvenen herkese teşekkür etti. Omuzlarında büyük bir sorumluluğun olduğunu kaydeden Akcagöz, sorumluluk bilinciyle hareket edeceğini ve 2019 yılında yapılacak seçimlerde çok güçlü olacaklarını belirtti.

BİZDE KAYBEDEN TARAF OLMAZ

Kongre sürecinin demokrasi içinde tamamlandığını dile getiren Akcagöz, asıl mücadelenin önümüzdeki günlerde yerel ve genel seçimlerde olacağını aktardı. Bunun planlamasını şimdiden yapmak zorunda olduklarını belirten Akcagöz, “Çok çekişmeli bir mücadeleydi ama CHP kongrelerinde kaybeden taraf olmaz. Diğer isimler de bu partiye emek vermiş değerli isimler, onlara destek veren arkadaşlarımız da var. Ben örgütümüze teşekkür ediyorum, hepimize büyük bir sorumluluk düşüyor. 2019 yılında AKP’nin artık Samsun’a ve Türkiye’ye anlatacağı hiçbir şey kalmadı, dolayısıyla ömrünü tamamlamış bir siyasi hareket var. Bu boşluğu CHP kadroları dolduracak, bunun için de çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin her yerinde bu değişime şahit olacağız. İkinci dönem beni tercih ettikleri için Samsun’a, Samsunlulara, CHP’lilere teşekkür ediyorum. Bana inandılar ve güvendiler, ben bu inancı boşa çıkarmayacağım. Kamuoyunun üzerime yüklediği büyük bir sorumluluk var, bunun bilincindeyim ve bu sorumlulukla hareket edeceğim” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}