HaberlerSamsun HaberleriSATEM'e ortak aday

SATEM'e ortak aday - Samsun Haberleri

SATEM'de olağan kurul heyecanına sayılı günler kalırken, tüzük gereği başkan adaylığı iptal edilen Sebahattin Gülçiçek ve Adem Değirmenci grubunun ortak aday olarak belirlediği Emrah Mehmet Yılmaz başkan, başkanlığa talip oldu.

SATEM'e ortak aday

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası'nda (SATEM) 11 Ocak'ta yaşanacak olağan kongre heyecanında tüzük gereği başkan adaylığı iptal edilen SEBO Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Gülçiçek ve Adem Değirmenci grubunun ortak adayı Emrah Mehmet Yılmaz, Atakum Yalı Kafe'de düzenlenen programda adaylığını açıkladı.

BİZİM LİDERİMİZ YALAKALIK YAPAMAZ

Mevcut başkana ağır eleştirilerde bulunan Değirmenci “Tabelacı arkadaşlarımız ruhsat alamıyor. Yeterlilik belgesi alamamışlar. Bunun için kurs bile açılmamış. Samsun sokaklarında Araplar takır takır birilerinin üzerine dükkan açmış. Yabancılara kendileri mal satıyorlar. Ne ruhsatı ne yeterlilik belgesi var. Bununla ilgili ne belediyeye ne de valiliğe gidilmiş. Ama vatandaşlardan alınan aidatlar faturalarla belli bir düzene getirilerek bütçeleri denkleştirilmiş, sadece kendisine bakkal dükkanı gibi gelir kapısı yapılmış" dedi.

KUMPASLAR YAPILDI

Sebo Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Gülçiçek ise, “2 yıl önce başladığımız SATEM'de değişiklik yolculuğunun birtakım kesinti ve aksamalara rağmen bugün gördüğüm tablo ve aldığımız enerjiyle daha da büyüyerek hedefine ulaşacağından en ufak şüphemiz yok. Çıktığımız bu yolda her zaman yanımızda olduğunuzu bizlere hissettirdiniz. Bu değişim hareketinde yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu yolda bir kişi dahi kalsak sonuna kadar mücadele edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kaldığımız yerden Emrah Mehmet Yılmaz kardeşim ile daha büyük bir enerji, daha büyük bir arzu, daha büyük bir istekle yolumuza aynen devam ediyoruz. Samsun'da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 11 Ocak'ta yapılacak olan SATEM seçimlerinde elini vicdanına koyan herkesin bu haksız ve adaletsizliğe dur diyeceğinden şüphem yok" ifadelerini kullandı.

ODA GELİR KAPISI DEĞİL

Hizmet alan değil hizmet veren bir başkan adayı olmak için yola çıktığını belirten Emlakçılar Odası Başkan Adayı Emrah Mehmet Yılmaz ise, “Adil bir yönetim ve düzen olacak. Tüm meslek gruplarımızın sorunlarını çözmek için yönetimim ve ben ayrı ayrı oluşturduğumuz her ay yapacağımız toplantılarla bütün meslek grubu arkadaşlarımızın sorunlarını masaya yatırıp tartışacağız. Esnafımıza amir değil, hizmetkar olmak için yola çıktık. Samsun’un en güçlü odalarından bir tanesiyiz fakat gücümüzün ne farkındayız ne de gücün başındayız” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}