HaberlerMezarı başında dua

Mezarı başında dua

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu merhum milli güreşçi Yaşar Doğu ölümünün 57. yıl dönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı

Mezarı başında dua

57. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

Türk güreşinin efsane ismi Samsunlu Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Yaşar Doğu için, ölümünün 57. yıldönümünde anma etkinliği düzenlendi. Cebeci Askeri Şehitliğindeki anma programına, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, eski milli sporcular, Tevfik Kış, Ahmet Ayık, Ercan Yıldız, Spor Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Selçuk Çebi, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Güreş Federasyonu Milli Takımlar Koordinatörü Adem Varlık, Yaşar Doğu’nun oğlu Gazanfer Doğu, güreşseverler ve Doğu’nun yakınları katıldı.

UNUTTURMAYACAĞIZ

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, "Yaşar Doğu'nun sayısız şampiyonluğu vardır. Ancak bu şampiyonluklarının yanı sıra güreşi bıraktıktan sonra öğrencilerine yememiş yedirmiş giymemiş giydirmiştir. İşte bu yüzden idol olmuştur. Eğer bugün hala anılıyorsa işte sebep budur. Yaşar Doğu’yu unutmayacağız ve asla unutturmayacağız" dedi. Yaşar Doğu’nun oğlu Gazanfer Doğu ise, "Yaşar Doğu her şeyden önce iyi bir babaydı. Çok üstün yetenek avcısıydı. Ayrıca tam bir ülke sevdalısıydı. Namaz kılmadan, uluslararası maçlara çıkmazdı. Türk sporuna büyük hizmetleri oldu" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}