Ankara haber: En 'baba' eğitim programı

Ankara haber: Altındağ Belediyesi, eğitim programlarına babaları da dahil etti. Hem çocukların hem annelerin daha bilinçli bir hale gelmesi için özverili çalışmalarına devam eden Altındağ Belediyesi, babaları bu yıl da unutmadı. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile yürütülen ortaklaşa çalışmalar sonucunda 15 baba daha sertifikasına kavuştu.

En 'baba' eğitim programı

Altındağ Belediyesi ile AÇEV, eğitim programlarına 2017 yılı Mart ayında başladı. Eğitimler, Altındağ Belediyesi Aydınlıkevler ve Güneşevler Kreşi öğrencilerinin babalarını kapsadı. Geçtiğimiz yıl 10 haftalık bir eğitim alan yaklaşık 50 baba, artık daha bilinçli bir hale geldi. Altındağ Belediyesi, Baba Destek Eğitimi Programını (BADEP) 2018 yılına da taşıdı. AÇEV yetkilileri, babalar için önce bir davetiye hazırladı. Bu davetiyeler kreş öğrencileri aracılığıyla babalarına ulaştırıldı. Kreş yetkililerinin yardımıyla Altındağlı babalar ile iletişime geçilerek kendileri için en uygun zaman belirlendi. Haftada 1 gün 2 saat süren eğitimler sona erdi ve Baba Destek Eğitimi Programı 2018 yılının ilk mezunlarını verdi. 15 Altındağlı baba, eğitimler sonucunda sertifikalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Eğitimin konuları
Baba Destek Eğitimi Programı'nda babanın, çocuk gelişiminde aktif rol ve sorumluluk alması amaçlandı. Her oturumda babalara ekler, mektuplar ve oyunlar verildi. 10 hafta süren eğitimde babanın rolü, etkili iletişim, aile tutumları ve olumlu davranış geliştirme gibi konular işlendi. Altındağlı babalara verilen dersler sadece bu konularla sınırlı kalmadı. Demokratik ilişki ve empati, sosyal-duygusal gelişim ve zihinsel gelişim diğer önemli konu başlıkları olarak dikkat çekti. Alanında uzman AÇEV yetkilileri, okul, arkadaş ve baba, çocukla zaman geçirme ve oyun konularında da babaları bilgilendirdi.

En "baba" eğitim programıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

2 Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

3 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

4 Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

5 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

6 Ahmet Burak müjdesi

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

7 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

8 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

9 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

10 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı


SIRADAKİ HABER