İstanbul haber: İhlas Koleji öğrencileri TÜBİTAK Kış Okuluna katılma hakkı kazandı

İstanbul haber: Özel Marmara Evleri İhlas Fen Lisesi öğrencileri Emre Kılınç ve Yusuf Bahadır Kılıçarslan, TUBİTAK tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda iki aşamayı geçerek, Uluslararası Bilim Olimpiyatları Kış Okuluna katılma hakkını kazandı.

İhlas Koleji öğrencileri TÜBİTAK Kış Okuluna katılma hakkı kazandı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda ilk aşama sınavlarını geçerek yaz kampına katılan Özel Marmara Evleri İhlas Fen Lisesi öğrencileri Emre Kılınç ve Yusuf Bahadır Kılıçarslan, ikinci sınavı da geçerek Uluslararası Bilim Olimpiyatları Kış Okuluna katılma hakkını kazandı. Yusuf Bahadır Kılıçaslan bilgisayar alanında 23 kişilik, Emre Kılıç da kimya alanında 25 kişilik ekibin arasına girdi.
Antalya'da 13-28 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan kampın sonunda İhlas Koleji öğrencileri Uluslararası Bilim Olimpiyatları için Milli Takım seçmelerinde ter dökecekler. Kamp 28 Ocak günü düzenlenecek olan madalya töreni ile sona erecek.
Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hakkı Okur yaptığı açıklamada, birçok okulun ve öğrencinin yarıştığı olimpiyatlara, Türkiye'nin en prestijli okulları arasından üstün başarılı öğrencilerin seçildiğine vurgu yaptı. 'Her sene özel okullar ve devlet okulları ayrı kategorilerde değerlendirilirken bu sene hepsi tek kategoride değerlendirildi. Bu da başarımızın değerini arttırdı' diyen Okur, elde edilen başarı ile okullarının eğitim öğretim kalitesi ile bilimsel yarışmalara ne kadar ciddi hazırlandıklarının tescil edildiğini belirtti. Okur, 'Öğrencilerimizi ve bu konuda çok emeği geçen fizik öğretmenimiz ve aynı zamanda TÜBİTAK Kulübü sorumlumuz Merve Davarcı'yı tebrik ediyorum. Okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Başarıları daim olsun.' ifadelerini kullandı.

'Öğrencilerimiz hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyorlar'
İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin de Emre Kılınç ve Yusuf Bahadır Kılıçarslan'ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Türkiye'nin bilim alanında referans olarak kabul ettiği TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmada yer almanın kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Yeltekin, 'Öğrencilerimiz geçtiğimiz yaz aylarında başlayan serüvenlerine aldıkları başarılı sonuçlarla devam ediyorlar. İnanıyorum ki bu kamp döneminden de başarıyla ayrılarak kendilerine milli takımda yer bulacaklar. Onların hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor olmaları bizleri gururlandırıyor' dedi.

İhlas Koleji öğrencileri TÜBİTAK Kış Okuluna katılma hakkı kazandıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

2 Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

3 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

4 Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

5 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

6 Ahmet Burak müjdesi

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

7 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

8 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

9 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

10 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı


SIRADAKİ HABER