HaberlerBatman HaberleriSasonlu 9 şehit için fidan dikildi

Sasonlu 9 şehit için fidan dikildi - Batman Haberleri

Batman'ın Sason ilçesinde Toç-Bir-Sen ve Genç Memur-Sen üyeleri, teröristler tarafından şehit edilen 2'si çocuk 9 kişi için Kur'an-ı Kerim okuyup, fidan dikti.

Sasonlu 9 şehit için fidan dikildi

Sason'da, Toç-Bir-Sen ve Genç Memur-Sen üyeleri tarafından, terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen 2'si çocuk toplam 9 şehit için anma programı yapıldı. Şehitlerin mezarı başında yapılan etkinlikte, Kur'an-ı Kerim okunup, şehitler için fidan dikildi. Genç Memur-Sen Sason Temsilcisi Hüseyin Tanrıverdi, her şehit için birer çam fidanı diktiklerini ve Yasin-i Şerif okuduklarını belirterek, 'Şehitlerimizin bizim üzerimizde çok büyük hakları bulunmaktadır ve geride bıraktıkları aileleri de ziyaret etmek lazım. Onların bizim üzerimizde maddi ve manevi hakları bulunmaktadır. Onun için her daim ruhlarına Fatiha okumak lazım, dualar etmek ve onları ziyaret etmek lazım. Çünkü onlar bizim için, vatanımız için ve dinimiz için canlarını feda etmişler. Onun için bizlerin de üzerinde hakları olduğu için onları sık sık ziyarete gelmemiz gerekiyor' dedi.
Toç-Bir-Sen İlçe Başkanı Muttalip Çelik ise, 'Hainler şunu bilsin ki, şehitlerimizin davasını her zaman sürdürdük ve bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz' diye konuştu.

Sasonlu 9 şehit için fidan dikildi

SIRADAKİ HABER
}