HaberlerDiyarbakır HaberleriKayapınar Belediyespor potada lider oldu

Kayapınar Belediyespor potada lider oldu - Diyarbakır Haberleri

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi A Grubu Takımlarından Kayapınar Belediyespor, AS Kadirlispor'u deplasmanda mağlup ederek, lider oldu.

Kayapınar Belediyespor potada lider oldu

6 takımın yer aldığı ligde oynadığı 7 maçtan 6 galibiyet ve 1 yenilgi alan Diyarbakır temsilcisi, ligin şampiyonluk adayı AS Kadirlispor'u ikinci yarının ilk maçında deplasmanda devirdi. Büyük çekişmeye sahne olan ve hakem hatalarının oldukça fazla yaşandığı maçta yılmayan Kayapınar Belediyespor, nefes kesen bir oyunun ardından rakibini, 73-67 mağlup ederek hem önemli bir galibiyete imza attı hem de liderlik koltuğunu ele geçirdi.

'Tüm sporcularımı tebrik ediyorum'
Kayapınar Belediyesi Kadın Basketbol Takımının başarılı antrenörü Murat Alcan, çok önemli bir haftayı geride bıraktıklarını söyledi. Ligin şampiyonluk adaylarından AS Kadirlispor ile deplasmanda karşılaştıklarını ve zorlu geçen maçı kazanarak, tarihi bir başarıya imza attıklarını belirten Alcan, 'Bize bu sevinci yaşatan tüm sporcularımı kutluyorum' dedi.
Elde edilen galibiyetle ligin seyrinin değiştiğine işaret eden Alcan, şöyle dedi:
'AS Kadirlispor galibiyeti, bizim ne kadar şampiyonluğu arzuladığımızın göstergesidir. Bu deplasmanda yaşadığımız zorluklar ve hakem hataları inancımızdan bizi geri düşürmedi. Bütün zorluklara rağmen yüreğini ortaya koyan sporcularım, tarihi bir galibiyete imza atmamızı sağladılar. Her açıdan anlamlı ve önemli olan bu galibiyeti, bize inan ve yanımızda olan Kayapınar Belediye Başkanımız ve Kaymakamımıza armağan ediyoruz.'

Alcan, destek istedi
Diyarbakır'ı en üst düzeyde temsil eden tek takım olduklarını kaydeden Alcan, 'Bu çocuklar gurur ve saygı duyulacak işler yapıyorlar. Formamızda, sırtımızda, alnımızda, yüreğimizde Diyarbakır yazıyor ve bizler Diyarbakır'ı temsil ediyoruz. Tüm basketbol camiasını, bu takımın etrafında kenetlenmeye ve desteklemeye davet ediyorum. Play-off'a çok az kaldı. Kalan maçlarımızı da kazanıp hedeflerimize adım adım ilerliyoruz' ifadelerinde bulundu.
Alcan, gruptaki sıralamanın play off'a kalmalarında oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Kayapınar Belediyespor potada lider oldu

SIRADAKİ HABER
}