HaberlerKilis HaberleriGeleceğin öğretmenlerinden gelecek nesle destek

Geleceğin öğretmenlerinden gelecek nesle destek - Kilis Haberleri

Kilis 7 Aralık Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarından Eksi 7 Topluluğu öğrencileri, üniversitenin Okul Öncesi Öğretmenliği programından mezun olarak göreve başlayan öğretmenlerin görev yaptıkları ana sınıfı öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için örnek bir etkinliğe imza attı.

Geleceğin öğretmenlerinden gelecek nesle destek

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği programı öğrencilerinin oluşturduğu topluluk, farklı illerde görev yapan mezunlarımızın okullarına ihtiyaç duydukları materyalleri temin etmek için fakülte ve yüksekokullarda stantlar kurarak malzeme topladı. Öğrenciler oyuncak, kırtasiye malzemesi ve yedi yaşın altındaki çocuklara yönelik toplanan materyalleri Hatay'ın Hassa ilçesine bağlı Yukarı Karafakılı Köyü Kızanobası İlkokulundaki ana sınıfına ulaştırdı.
Hediyelere çok sevinen ana okulu öğrencileri ise üniversite öğrencilerine fotoğraf ve resimler göndererek, teşekkür etti.
Öğrenciler, etkinliği okullara da katkı sağlamak için yaptıklarını belirterek, 'Öğrencilerimiz, bu ülkenin gelecekteki öğretmen adayları olacaklarının bilinciyle eğitim gönüllüsü olarak üniversitemizin de katkıları ile bu tür yardım faaliyetlerine devam edecekler' dedi.

Geleceğin öğretmenlerinden gelecek nesle destek

SIRADAKİ HABER
}