HaberlerSamsunspor HaberleriValilikte Samsunspor zirvesi

Valilikte Samsunspor zirvesi - Samsunspor Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, Sportif Direktör Coşkun Zeren, Teknik Direktör Engin İpekoğlu ve ödeme günü geçmiş 6 oyuncuyla Valilik Binası'nda toplantı yaptı. Vali Kaymak'ın futbolculara alacaklarının yarısını şimdi, kalanını da sonra ödeme teklifinde bulunduğu oyuncuların da kararlarını bugün vereceği belirtildi.

Valilikte Samsunspor zirvesi

GİTMEK İSTEMİYORUZ

Samsunspor için yardım kampanyası başlatarak bu sıkıntılı günlerde elini taşın altına koyan Samsun Valisi Osman Kaymak, dün de Valilik Binası'nda Sportif Direktör Coşkun Zeren, Teknik Direktör Engin İpekoğlu, futbolculardan Ahmet Cebe, Kenan Karışık, Ahmet Burak Solakel, Göksu Türkdoğan, Ercan Yazıcı, Furkan Köse ve Halil İbrahim Pekşen'le toplantı yaptı. Vali Osman Kaymak'ın yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verip, oyunculardan ödeme konusunda süre istediği ifade edildi. Oyuncular adına konuşan Kenan Karışık'ın da kendi durumlarını Vali Osman Kaymak'a anlatıp, hiçbir oyuncunun gitme yanlısı olmadığını ancak sorunların da bir an önce çözülmesini beklediklerini söylediği öğrenildi.

YARISINI ÖDEYELİM

Vali Osman Kaymak'ın şimdiye kadar toplanan para neticesinde yerli oyunculara alacaklarının yarısını şimdi ödeyip, kalanının da önümüzdeki günlerde ödenmesi teklifini sunduğu açıklandı. Futbolcular konuyla ilgili dün akşam kendi aralarında uzun süren bir toplantı yaparak, kararlarını bugün Vali Osman Kaymak'a açıklayacak. Öte yandan Valilik'ten de konuyla ilgili, "Valimiz Osman Kaymak ile Samsunsporlu futbolcular arasında bir görüşme yapılmış olup, alacağı olan futbolculara ilk etapta yüzde 50 oranında ödeme yapılması, kalan alacakları için oluşturulacak bir plan doğrultusunda önümüzdeki günlerde ödeme yapılması ile ilgili teklifte bulunulmuştur. Görüşme neticesinde futbolcular bu teklifi değerlendirerek verecekleri kararı yarın bildireceklerini söyleyerek ayırılmışlardır" açıklaması yapıldı.

SIRADAKİ HABER
}