HaberlerSamsun HaberleriSamsun merkezli derneğin hedefi 81 ilde kütüphane kurmak

Samsun merkezli derneğin hedefi 81 ilde kütüphane kurmak - Samsun Haberleri

'Kütüphaneci dernek' olarak anıldıklarını ifade eden PTT-DER Genel Başkanı Onur Karagöl, 'Şehir kütüphaneleri bizim için çok önemli. Samsun'da şehir kütüphaneleri kurduk. 81 ilde 81 şehir kütüphanesi kuracağız' dedi

Samsun merkezli derneğin hedefi 81 ilde kütüphane kurmak

PTT Çalışanları Dayanışma Derneği (PTT-DER) Genel Başkanı Onur Karagöl, basın açıklaması yaparak, yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Dernek olarak şehir kütüphanelerine büyük önem verdiklerini kaydeden Karagöl, hedeflerinin 81 ilde şehir kütüphanesi kurmak olduğunu söyledi.

KENDİMİZE ÖDEV EDİNDİK

Derneğin 2015 yılında Samsun merkezli kurulduğunu dile getiren Başkan Karagöl, “Kurtuluş Savaşı’nın ilk ateşi Samsun’da yakıldı ve Samsun Türkiye için çok önemli bir il. Hemen hemen tüm illerde temsilcilerimiz var, çok farklı çalışmalar yapıyoruz. Sosyal boyutta yaptığımız çalışmalarla anılıyoruz. Kurumdaki arkadaşlarımız bize ‘kütüphaneci dernek’ derler. Çünkü kurduğumuz şehir kütüphaneleri, Türkiye çapında oldukça fazla, Van’da, Iğdır’da, Kocaeli’nde, Konya’da, Samsun’da şehir kütüphaneleri kurduk ve önümüzdeki hafta Malatya’da da bir şehir kütüphanesi açacağız. Şehir kütüphaneleri, bizim için çok önemli ve bu konuyu kendimize bir ödev edindik. 81 ilde 81 şehir kütüphanesi kuracağız” ifadelerini kullandı.

4 BİN ÖĞRENCİ KARTPOSTAL YOLLADI

Yaptıklarını faaliyetler hakkında bilgi veren Başkan Karagöl, köy okullarına çok fazla destek olduklarını ifade ederek, ihtiyacı olan köy okullarına ve çocuklara destek olduklarını söyledi. Lösemi hastaları için de çalışmalar yaptıklarını dile getiren Karagöl, “Bu konuda güzel bir projeye imza attık, hasta ile psikoloji bölümünde okuyan son sınıf öğrencileri, mektup arkadaşı oldu. Ayrıca 20 ilden 4 bin öğrenci birbirlerine kartpostal ve kitap yolladı. Ücretsiz olarak Çanakkale’ye geziler düzenliyoruz. Kızılay ile birlikte depremzedelere yardım yapıyoruz. Avrupa Birliği hibe programına başvuru yaptık, bu konuda bir çalışmamız var. Hibeyi alırsak 81 ilde şehir kütüphanesi kurmayı hedefliyoruz. Ayrıca en büyük hedeflerimizden biri kamu yararı bir derneğe dönüşmek” diye konuştu.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}