HaberlerAdana Haberleri'Tiryaki' kaçak sigaraya geçit vermiyor

'Tiryaki' kaçak sigaraya geçit vermiyor - Adana Haberleri

Adana'da hassas burunlu tütün ve sigara köpeği 'Tiryaki' Adana'ya kaçak sigara sokmaya çalışanların korkulu rüyası olurken, 5 olayda 108 bin 640 paket kaçak sigara buldu.

'Tiryaki' kaçak sigaraya geçit vermiyor

Emniyet Genel Müdürlüğünün kaçakçılıkla daha kapsamlı mücadele yapması için uyuşturucuyla mücadelede olduğu gibi kaçak tütün ve kaçak sigarayla mücadelede de hassas burunlu köpekler yetiştirildi. Bu köpeklerden biri de Adana'ya gönderilerek kaçak sigara ile tütünle mücadelede daha aktif bir dönem başladı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri hassas burunlu köpeğe 'Tiryaki' ismini vererek uygulamalarda ve şok operasyonlarda köpeği kullanmaya başladı. Tiryaki son 5 olayda kamyonet, tır ve otomobillerde yaptığı aramada 108 bin 640 paket kaçak sigara buldu. Yapılan bu çalışmayla devletin milyonlarca lira zarara uğratılmasının önüne geçildi. Tiryaki, tıpkı esrar ve eroin gibi uyuşturucu arayan köpekler gibi kokuya duyarlı olarak arama yapıp kaçak sigara ya da tütün bulduğu zaman tepki veriyor.

"Tiryaki" kaçak sigaraya geçit vermiyor

SIRADAKİ HABER
}