Samsun Haber | Başkan Yılmaz'dan özeleştiri: 'Ben de mutlu değilim'

Samsun Haber | Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un kırsal kalkınmasında 2017 yılında yapılan çalışmaları yeterli görmediğini belirterek, 'Yapılan çalışmalardan ben de mutlu değilim. Tarım Bakanımız Fakıbaba'nın Samsun ziyaretinde ona da bu konuyu ileteceğim' dedi

Başkan Yılmaz'dan özeleştiri: 'Ben de mutlu değilim'

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılının ilk toplantısı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığında gerçekleşti. Mecliste 58 gündem ve 2 gündem dışı madde olmak üzere toplamda 60 madde görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

2017'NİN KAZANIMI LOJİSTİK KÖY

Başkan Yılmaz, meclis açılışında yaptığı konuşmada 2017 yılını değerlendirdi. 2017 yılında en büyük kazanımın Lojistik Köy olduğunu Başkan Yılmaz, "2018 yılının sonunda da kırsalımızdaki içme suyu problemimizi çözeceğiz. Yol meselesinde de 5 bin kilometrelik profilimiz vardı. Şu anda bin 500 kilometrelik bir alan kaldı. Bu da nüfus açısından daha az, daha uzak yerler. Çok elzem olan yerlerin yol sorunlarının hepsini çözdük. Sadece yol işine 350 milyon TL harcadık. Bir konuda yapılanları yeterli görmüyorum. Kırsal kalkınmada neler yapılması gerektiğini çok iyi ortaya koyamadık. Hayvancılığa ve kaliteli tarıma nasıl daha fazla kaynak ayırabiliriz diye birtakım mücadelelerimiz oldu. Ancak yapılanlarla ben de mutlu değilim. Köy ekonomisi bu çalışmalarla iyi bir rotaya girdi diyebileceğimiz noktaya gelemedik. Tarım Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Samsun ziyaretinde ona da kırsal kalkınmada yapmaya çalıştıklarımızı anlatacağım. 'Kırsal kesimin kalkınması merkezi hükümetin işidir' diyen bakışa faklı bir bakış getirmemiz gerekli. Bu yüzden Büyükşehir Belediyeleri elini taşın altına koymalı. Samsun'un çok verimli tarım arazileri var. Bu arazileri tarımsal sanayiye dönüştürmeliyiz. Kırsal kalkınmada ağzımızla kuş tuttuk demiyorum, yapmamız gereken daha çok şey var" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

3 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'dan taraftara çağrı

4 Samsunspor'dan taraftara çağrı

Samsunspor'da düşmeme hesapları

5 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Husumetlisini vurdu

8 Husumetlisini vurdu

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

9 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Ordulu polise Samsun'da son görev

10 Ordulu polise Samsun'da son görev


SIRADAKİ HABER