HaberlerKırklareli HaberleriSağlık personeline 'İleri Yaşam Desteği' eğitimi

Sağlık personeline 'İleri Yaşam Desteği' eğitimi - Kırklareli Haberleri

Kırklareli'nin Vize İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık personellerine 'İleri Yaşam Desteği' eğitimi verildi.

Sağlık personeline 'İleri Yaşam Desteği' eğitimi

Sağlık personellerinin kalp ve solunum durması vakalarında hastalara doğru, etkin ve hızlı bir şekilde müdahale etme becerilerinin arttırılması, bilgilerinin güncellenmesi amacıyla sağlıkta kalite standartları gereğince yılda iki defa tüm sağlık personelinin 'İleri Kardiyak Yaşam Desteği' eğitimi alması gerektiği bildirildi. Vize Devlet Hastanesi eğitim salonunda gerçekleştirilen eğitimde, hem teorik hem de pratik olarak maket üzerinde kardiyak masaj, kardiyoversiyon, entübasyon, balon maske uygulanması tüm personele tatbik ettirildi. Başhekim Uzm. Dr. Fatma Banu İşler tarafından verilen eğitimde, hastane personellerinin kalp ve solunum durması vakalarında hastalara doğru, etkin ve hızlı bir şekilde müdahale etme becerilerinin arttırıldığı belirtildi.
Başhekim Uzm. Dr. Batma Banu İşler'in tek tek uygulamalı olarak verdiği eğitimde katılımcı personelin soruları da cevaplandırıldı.
Eğitime Pınarhisar Devlet Hastanesi ve Vize Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan hekimler ve sağlık personelleri de katıldı.

Sağlık personeline ’İleri Yaşam Desteği’ eğitimi

SIRADAKİ HABER
}