HaberlerSamsun Haberleriİlkadım'da memurları sevindiren sözleşme

İlkadım'da memurları sevindiren sözleşme - Samsun Haberleri

İlkadım Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi memurları sevindirdi.

İlkadım'da memurları sevindiren sözleşme

İlkadım Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında 01 Ocak 2018 ve 30 Mart 2019 tarihleri arasını kapsayacak Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imzalandı. Sözleşmeye İlkadım Belediyesi Erdoğan Tok ile Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever imza koydu. 4688 sayılı Kanun'a tabi memurları kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesinde belediyeler arasında en yüksek artışın İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından yapıldığı açıklandı.

'En yüksek oran yine Başkan Tok'tan'
Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever yaptığı konuşmada, 'İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok ve tarafımızca imzalanan bu sözleşme ile belediye bünyesinde çalışan memurlarımızın özlük hakları noktasında 30 Mart 2019 tarihine kadar geçerli olacak sözleşme ile karşılıklı memnuniyeti sağlamış olduk. Diğer belediyelere göre yüzde 5 oranında geçerek İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok ile yine en yüksek orana imza atmış olduk. Her dönemde memurdan ve işçiden yana olan Başkan Tok'a sendikamız ve memur kardeşlerim adına teşekkür ederim' dedi.

'Başarının anahtarı çalışanların mutluluğunda'
Sosyal Denge Sözleşmesi ile belediye bünyesinde kamu görevini yerine getiren memurların refah düzeyini en yüksek oranda arttırmayı amaçladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, 'Belediyecilik demek vatandaşa hizmetin temeli demektir. Bizler her defasında İlkadım'a altın çağını yaşattığımızı söylerken bu başarıların arkasında mutlu çalışanların olması gerektiğini biliyoruz. İlkadım ailesi içerisindeki memurlarımız ve işçilerimizin özlük haklarına büyük önem veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki mutlu bir şehrin ve başarının anahtarı çalışanların mutluluk ve özverisindedir. Bu nedenle yine en yüksek oran ile Sosyal Denge Sözleşmesini imzalamış olduk. Tüm memurlarımıza hayırlı olmasını dilerim' diye konuştu.

İlkadım’da memurları sevindiren sözleşme

SIRADAKİ HABER
}