Ankara haber: Gürsel Tekin'e Başkan Tuna'dan telefon

Ankara haber: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ulus'ta ziyaret gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'i telefonla aradı. Yaklaşık 5 dakika süren konuşmada Ulus Çarşı'nın son durumu görüşülürken Tekin, 'Tuna, esnafın da mağdur olmayacağı şekilde bir çaba sarf ediyor' dedi.

Gürsel Tekin'e Başkan Tuna'dan telefon

Gürsel Tekin, Ankara Ulus Çarşısı'nda, 1919 yılında kurulan ve 'Atatürk'ün Eczanesi' olarak bilinen, ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanan 99 yıllık İstanbul Eczanesini ziyaret etti. Burada esnafın sıkıntılarını dinleyen Tekin, Ulus Çarşı Yönetimi ile bir araya geldi ve son zamanlarda gündeme gelen çarşının kapanmasıyla ilgili Çarşı Başkanı'ndan bilgi aldı. Tekin, bu sırada yardımcısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya ulaşmalarını istedi. Tekin'in yardımcısı, Başkan Tuna'nın toplantıda olduğunu ve daha sonra kendisini arayacağını söyledi. Tekin daha sonra, Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancılar Halini ziyaret ederek halkın şikayet ve önerilerini dinledi.

'Tuna, esnafın da mağdur olmayacağı şekilde bir çaba sarf ediyor'
Çalışan gazeteciler ve birlikte esnafla kahvaltı yapan Tekin, tezgah önünde kahvaltı yapan esnafın sofrasına da oturdu. Tekin, ziyaret sonunda açıklama gerçekleştirdiği sırada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'dan telefon geldi. Tekin, esnafın sıkıntılarını Başkan Tuna'ya iletti ve çarşının son durumu ile ilgili bilgi aldı. Konuşma yaklaşık 5 dakika sürdü. Daha sonra açıklamasına devam eden Tekin, '2005 yılından itibaren yürüyen yanlış bir süreç var. Belediye Başkanı yeni geldi ve bu konuda iyi niyetli, esnafın da mağdur olmayacağı şekilde bir çaba sarf ediyor' ifadelerini kullandı.

Gürsel Tekin’e Başkan Tuna’dan telefonEN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

4 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Yaşam savaşını kaybetti

5 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

6 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Cemal Safi'ye son görev

8 Cemal Safi'ye son görev

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

9 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

10 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek


SIRADAKİ HABER