Adana haber: Vali Demirtaş: 'Ceyhan'a dev yatırımları FETÖ engelledi'

Adana haber: Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana'nın, Türkiye'nin İstanbul'dan sonra ikinci sanayi yatırım merkezi olmasını sağlayacak Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nin FETÖ kumpasıyla hayata geçirilmesinin engellendiğini söyledi.

Vali Demirtaş: 'Ceyhan'a dev yatırımları FETÖ engelledi'

Vali Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Refleks Gazetesi'ni ziyaretinde bölge ekonomisini değerlendirdi.
Ceyhan'daki yatırımın engellenmesinin terör örgütünü himaye eden dış güçler olduğunu belirten Vali Demirtaş, 'Endüstri bölgesi hukuka uygun kamulaştırılmış. Ancak bu kararlar Danıştay'ın FETÖ'cü üyeleri tarafından bozulmuş. Vatan hainleri sadece 15 Temmuz'a hazırlanmamış, ülkemizin kalkınmasını sistematik olarak engellemişler' dedi. Engellemelerin geride kaldığını belirten Vali Demirtaş, 'Zemin etüdü çalışmalarına başlıyoruz. Kısa sürede altyapıyı bitirip bölgeyi Ceyhan'da katma değeri yüksek, ithalatı düşürecek petrokimya ürünleri yatırımını yapacak girişimcilere tahsis yapacağız' diye konuştu.

'Yeni alanlar oluşturulacak'
2018'in Adana için yatırımlar yılı olacağını belirten Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ayakkabı ve hazır giyim üreticilerini kümeleştirecek, onlara modern iş yerleri kazandıracak alanlar oluşturulacağını söyledi. Kentin en önemli gücünün tarımdan geldiğine vurgu yapan Vali Demirtaş, Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde de katma değeri yüksek tarım üretimi gerçekleştirecek profesyonel şirket yöneticileriyle bölgeye hamle yaptırılacağını vurguladı.
Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden de, bölgenin genç girişimci kaynağına dikkat çekti. Bölge üniversitelerinde çok sayıda girişimci olmak isteyen genç bulunduğunu, kentin dinamikleriyle bu gençlerin büyük şehirlerde ve yurt dışında değil, Adana'da kalmalarını sağlayacak çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Refleks Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uluğtürkan ise, Adana'nın yatırım imkanlarını yerli ve yabancı yatırımcılara tanıtacak bir medya çalışmasına ihtiyaç bulunduğunu dile getirdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

2 Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

3 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da kongre günü

4 Samsunspor'da kongre günü

Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

5 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

6 Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Samsunspor'da duygu dolu anma

7 Samsunspor'da duygu dolu anma

Samsunspor'da bir kriz daha

8 Samsunspor'da bir kriz daha

Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti

9 Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti

Samsun'da bıçaklı kavga, 1'i ağır 3 yaralı

10 Samsun'da bıçaklı kavga, 1'i ağır 3 yaralı


SIRADAKİ HABER