Konya haber: Ak Gençlik Spor Kulübü 5 branşta ses getirecek

Konya haber: Konya'da 170 sporcu ile 5 branşta faaliyet gösteren Ak Gençlik ve Spor Kulübü il, bölge, Türkiye ve uluslararası maçlarda gösterdiği dereceli sporcu ve deneyimli antrenörler nezaretinde sporcu yetiştirmeye ve büyümeye devam ediyor.

Ak Gençlik Spor Kulübü 5 branşta ses getirecek

Kulüp çalışmaları ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Ak Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ziya Ak, 'Kulübümüzün üstlendiği görev toplumsal yapı taşlarının en önemli etmenleri olan çocuk ve gençlerin, sosyal, kültürel ve eğitim açısından tam bütünlük içinde yetişmeleridir. Ayrıca hedefimiz toplumda var olan madde bağımlılığı, negatif ayrımcılık, toplumsal dışlanmışlık, etnik köken ayrımcılığı ile mücadele etmektir. Sınıf kavramlarının ortadan kalkarak toplum bilincinin oluşturulmasıdır' dedi.

'Hedefimiz, başarılı sporcular yetiştirmek'
Kulübün kuruluş amacı hakkında da detaylı bilgiler veren Başkan Ak, profesyonel bir anlayış ve ekip ruhuyla hareket ettiklerini kaydederek şunları söyledi: 'Ulusal ve uluslar arası müsabakalarda mensubu olmaktan övünç duyulan bir kulüp olmak, kaynakları verimli kullanarak bilgi ve teknoloji ile donatılmış eğitim vermek, amatör ruha sahip olmakla birlikte profesyonel bir anlayış ile ekip ruhu içerisinde çalışmak, sporcularımızın fiziksel ve sosyal gelişimlerinde katkı sağlayıcı olmak, sporcularımızın zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik tedbirler almak en büyük hedeflerimiz arasında. Sporcularımızın ruhundaki savaşçı ve kavgacı enerjiyi barışçı ve dostane bir zemine çekerek çatışmayı karşılaşmaya dönüştürmek, kulübün kurumsal bir temele oturtularak yönetim ve gelişimini idame ettirmek ve bunun nesiller boyunca sürmesini sağlamak, ruhunda başarma güdüsüne sahip olan ve bu güdüsü ile mutluluk bulan sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz. Şeffaflık politikasını ilke edinerek kulüp yönetiminin her kademesinde bu ilke doğrultusunda hareket etmek, sporun dostluğu pekiştirdiğini ve toplumsal kaynaşmaya destek olduğunu unutmayarak bu bilinci sporculara aktarıyoruz. Sorumluluklarının bilincinde, tutarlı, deneyimli ve hedefe odaklanan eğitimcilerle çalışmak, sporcu ve sporcu velilerinin yönetimle kaynaşmalarını sağlamak ve bunu sürdürmek için yönetimsel çalışmalar yapmak, evrensel değerler ışığında eğitim, bilim ve teknoloji birikiminde yararlanarak ülkenin geleceği için üstün nitelikli sporcular yetiştirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.'EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

4 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

7 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

8 Ağır ceza geliyor

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

9 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER