Muş haber: Sağlık merkezine getirilen kaya kartalı tedavi altına alındı

Muş haber: Muş'un Varto ilçesinde köylüler tarafından bulunan kaya kartalı, ekipler tarafından il merkezine getirilerek tedavi altına alındı.

Sağlık merkezine getirilen kaya kartalı tedavi altına alındı

Varto ilçesinde kaya kartalı bulan köylüler, hayvanı Toplum Sağlığı Merkezine getirdi. Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerinin haber vermesi üzerine ilçeye giden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kartalı alarak Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evine getirdi. Burada gerekli kontrolü yapan ve hayvanda herhangi bir yara tespit edemeyen veteriner hekimler, kartalı doğaya salmak istedi. Birkaç denemeden sonuç alamayan veteriner hekimler, kartalı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne geri götürerek burada tedavi altına aldı.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde görevli Ferzende Saygın, aldıkları ihbar üzerine Varto'ya gidip kartalı getirdiklerini söyledi. Ferzende Saygın, 'Varto'da Toplum Sağlığı Merkezine kaya kartalı getirildiği ihbarını aldık. Oraya gittiğimizde hayvanda herhangi bir yara tespit edemeyince genel muayene için Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evine getirdik. Burada gerekli tedavi yapıldıktan sonra doğaya salacağız. Şayet burada tedavisi gerçekleştirilmezse Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hayvan Hastanesine götüreceğiz' dedi.
Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evinde görevli veteriner hekim Semih Türkcan ise, 'Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından getirilen kaya kartalının gerekli tedavilerini yaptıktan sonra tekrar doğal ortamına bırakacağız. İlk gözlemlerimizde herhangi bir yarası gözükmüyor. Kısa sürede iyileştirip tekrar doğaya salacağız' diye konuştu.

Sağlık merkezine getirilen kaya kartalı tedavi altına alındıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

9 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

10 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor


SIRADAKİ HABER