HaberlerAnkara HaberleriGençlik ve Spor Bakanlığından bağımlılıkla mücadelede önemli çalıştay

Gençlik ve Spor Bakanlığından bağımlılıkla mücadelede önemli çalıştay - Ankara Haberleri

Bağımlılıkla mücadele konusunda topyekun bir çalışma yürüten Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu anlamda önemli bir çalıştaya ev sahipliği yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığından bağımlılıkla mücadelede önemli çalıştay

Bakanlık merkez binasında Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın başkanlığında düzenlenen Gençlerin Madde Kullanımı ile Mücadele Eden Sivil Toplum Kuruluşları Çalıştayı'nda gençlerin madde bağımlılığını önleme konusunda projeler yürüten sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri ve uygulamaları ele alındı.
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın çalıştayda yaptığı açıklamada, 'Bağımlılıkla mücadelede önleyici faaliyetler konusunda çalışmak zorundayız. Dernekler ve STK'lar olarak resmi kurumlardan istediğiniz akreditasyon konusunda elimden geleni yapacağıma dair söz veriyorum. Diğer Bakanlıklardaki bürokratlara bu konuyu aktaracağım' dedi.
Bağımlılıkla mücadelede bağımlı gençlere daha yakın ilgi gösterilmesi gerektiğini belirten Boynukalın, 'Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bağımlı kardeşlerimizle insani ilişkilerimiz kuvvetli olacak. Bilimsel çalışmalar gerçekleştireceğiz ve bu süreçte alanda olacağım. Kendi alan çalışmalarınızla ilgili bize bilgi vermeniz halinde daha fazla motive olacağız. Çift taraflı ilişki içerisinde olmamız gerekiyor. Takım arkadaşlarımızla gelerek sahada terleyeceğiz. Derneklerinizin yaptığı çalışmalara dair mevzuatların uyum yasalarına entegre olması gerekiyor. Standardizasyon anlamında faydalı olur diye düşünüyorum. Sizlerle her zaman iletişim içinde olacağız' diye konuştu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bağımlılıkla mücadele konusunda birçok destek verdiklerini kaydeden Boynukalın, özgün projelerle başarıya ulaşılabileceğini ve bu anlamda yoğun şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.
Gençlik alanında faaliyet gösteren ve gençlerin madde kullanımı başta olmak üzere riskli davranışlarını önlemeye yönelik faaliyet gösteren STK'ların çalışmalarını daha verimli hale getirmek ve tecrübe paylaşımı sağlamak amacıyla düzenlenen çalıştaya 40'a yakın sivil toplum kuruluşu katıldı.
STK'ların hazırladıkları projeleri titizlikle inceleyen Bakan Yardımcısı Boynukalın, bu alanda yapılan çalışmaların başarılı olabilmesi için hep birlikte sahaya inilmesi gerektiğini vurguladı. Sekiz bakanlıkla birlikte hareket ettiklerini de aktaran Boynukalın, bütün STK'ların yaptıkları çalışmalardan bilgi sahibi olmak istediklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığından bağımlılıkla mücadelede önemli çalıştay

SIRADAKİ HABER
}