Haberlerİstanbul HaberleriDoç Dr. Kenan İltimur'dan sağlıklı bir kalp için tavsiyeler

Doç Dr. Kenan İltimur'dan sağlıklı bir kalp için tavsiyeler - İstanbul Haberleri

Küçükçekmece'de düzenlenen seminerde Doç. Dr. Kenan İltimur, kalp sağlığı ile ilgili katılımcılara önemli bilgiler verdi.

Doç Dr. Kenan İltimur'dan sağlıklı bir kalp için tavsiyeler

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği sağlık seminerleri kapsamında Kardiyolog Doç. Dr. Kenan İltimur, TOKİ Erdem Beyazıt İlkokulu'nda ebeveynlerle bir araya geldi.
Doğan Hastanesi işbirliğiyle gerçekleştirilen seminerde, Doç. Dr. Kenan İltimur, kalp sağlığı ile ilgili katılımcılara önemli bilgiler verdi.

'Canan Karatay'a bir noktada katılmıyorum'
Kalp hastalığı açısından risk gruplarına dikkat çeken İltimur, ' Genetik, yaş, cinsiyet, diyabet, tansiyon, şişmanlık, kolestrol yüksekliği, tütün ve madde kullanımları kalp hastalıklarını tetikler. Prof. Dr. Canan Karatay, kalp sağlığı ile ilgili 'ekmeği az yiyin, şekeri azaltın, yürüyüş yapın' tavsiyelerinde bulunuyor. Bunlara katılıyorum. Ancak, 'kolestrol ilacı almayın' yönündeki tavsiyesini doğru bulmuyorum. Hiçbir hekim boşu boşuna ilaç yazmaz. Bu konuda dünyadaki bilim adamlarının da bu yönde bir tavsiyesi yok' diye konuştu.
Doç. Dr. Kenan İltimur, sağlıklı bir kalp için de ebeveynlere, 'Düzenli egzersiz yapın. Az alkol tüketin. İyi uyuyun. Uykuda vücut melatonin salgılar. Sağlıklı beslenin ve stresten uzak durun' tavsiyelerinde bulundu.

Doç Dr. Kenan İltimur’dan sağlıklı bir kalp için tavsiyeler

SIRADAKİ HABER
}