HaberlerZonguldak HaberleriBaşkan Kantarcı, gazetecilerle buluştu

Başkan Kantarcı, gazetecilerle buluştu - Zonguldak Haberleri

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 10 Ocak Çalışan Günü nedeniyle ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi

Başkan Kantarcı, gazetecilerle buluştu

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 'Eleştiriye açığız, eleştiriyi bekliyoruz. Ancak istediğimiz seviyeli gazeteciliktir. Günümüze yakışan, Çaycuma'mıza yakışan bir gazeteciliği sizlerden bekliyoruz' dedi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan gazetecilerle öğle yemeğinde buluştu. Çaycuma Belediyesi SEKA Sosyal Tesisleri'nde verilen yemeğe, Belediye Başkanı Kantarcı'nın yanı sıra Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Aytekin Ataman, belediye meclis üyeleri ile bazı daire amirleri de hazır bulundu.
Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, burada yaptığı konuşmada gazeteciliğin ortaya çıktığı günden bu tarafa dünyanın gelişmesinde, kalkınmasında, ülkelerin yönetiminde son derece önemli rol oynadığını, hiçbir şekilde vazgeçilemeyecek bir meslek olduğunu belirtti. Başkan Kantarcı, 'Nasıl ki, Anayasa'da 'siyasi partiler vazgeçilmez' diye nitelendirildiyse, basından da vazgeçmek kesinlikle mümkün değildir. Belli dönemlerde basının çok rahat çalıştığını biliyoruz. Ama bazı dönemlerde de basın görevini yaparken, büyük zorluklarla karşılaşıyor. Hapislerde tutuluyor veya ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Hatta şehit olan gazeteciler de var. Öncelikle hepinizi sağlıklı bir şekilde ömürlerinizi yaşamanızı temenni ediyorum.Güzel şartlar altında, iyi şartlar altında çalışmanızı temenni ediyorum. Bizim faaliyetlerimize gerek desteğiniz gerekse eleştirilerinizle katkı sunuyorsunuz. Ben bu konularda sizlerle çalışmaya hazır olduğumu ifade ediyorum. Eleştiriye açığız, eleştiriyi bekliyoruz. Ancak istediğimiz seviyeli gazeteciliktir. Günümüze yakışan, Çaycuma'mıza yakışan bir gazeteciliği sizlerden bekliyoruz. Sizlerle ilgili sorunlarınızı da belediye olarak elimizden geldiğince çözmeye gayret ediyoruz. Bisiklet yollarıyla ünlenen Çaycuma'da sizlere de bisiklet verdik. Bu bir semboldür. Bundan sonraki dönemde de sizlerle bir arada olmaktan beraber çalışmaktan mutlu olacağımı ifade ediyorum. Yemeğimizi teşrif ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. başarılar diliyorum' dedi.
Konuşmanın ardından Kantarcı gazeteciler ile hep birlikte yemek yendi. Kantarcı, günün anısına, gazetecilere, belediye yayınlarından oluşan çanta armağan etti. Buluşma toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

SIRADAKİ HABER
}