HaberlerSamsun Haberleri Yatırımlara devam

Yatırımlara devam - Samsun Haberleri

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 'İlçemizdeki yatırımlar son sürat sürüyor' dedi

 Yatırımlara devam

19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği'nde salı akşamları sohbetlerinin bu haftaki konuğu, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu oldu. Topaloğlu, ilçedeki yatırımların aralıksız sürdüğünü belirtti.

KÜLTÜR MERKEZİ 2019'DA

İlçede gerçekleştirilen, yapımı devam eden ve 2018 yılında hayata geçecek projeler hakkında bilgi veren Başkan Topaloğlu, merak edilenleri tek tek açıkladı. Yaklaşık 6 milyon liraya mal olacak kültür merkezi projesinin inşaat çalışmalarının başladığını belirten Başkan Topaloğlu, "Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Kültür merkezimizin 2019 yılı içinde tamamlanmasını planlıyoruz. Bunu daha öne de çekebiliriz" dedi.

İHALE SÜRECİ SÜRÜYOR

Dereköy Düğün Salonu proje çalışmalarının tamamlandığını da belirten Topaloğlu, "Verdiğimiz bir diğer sözümüz de Dereköy Mahallesi Düğün Salonu projesiydi. Proje çalışmaları tamamlandı. Bu ay sonu ya da şubat ayı içerisinde ihaleye çıkmayı planlıyoruz ve 2018 yılı içerisinde tamamlamayı düşünüyoruz" diye konuştu.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları hakkında da bilgi veren Topaloğlu, "Pazar mahallemizdeki iki sokakta örnek bir çalışma gerçekleştireceğiz, 25 Ocak'ta ihalesi var. Atatürk Bulvarı'nda ise çift taraflı olarak kaldırımlarını yenileyip, ışıklandıracağız. Bu yaz aylarında çalışmalarımız da hız kazanmış olacak. İnönü Caddesi için Büyükşehir Belediye Başkanımıza konuyu aktardık. Kendileri bu yolun çift taraflı kaldırımlarıyla birlikte, sıcak asfalt yapılması konusunda fikir alışverisinde bulunduk. Altyapısı tamamlanmış olan bu yollarımız inşallah yıl içinde güzel bir görünüme kavuşacak" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin son 3 yılda ilçeye 50 milyon lira harcama yaptığını belirten Topaloğlu, "Kızılırmak Deltası yolundan Nebiyan Dağı'na çıkan 30 kilometrelik beton yol, altyapı ve su çalışmaları için 50 milyon lirayı aşan yatırım gerçekleştirdi" diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}